FK Mladá Boleslav B - SK Hlavice 1:1

Boleslavská rezerva nastoupila do úvodního zápasu nové sezony bez posil z A mužstva, pouze v brance nastoupil golman Kubásek.

První poločas přítomných 260 diváků herně nikterak nenadchnul a to i přesto, že byli svědky dvou branek. Tu první dal ve 22. minutě mladý útočník Jan Chramosta, když dokázal uniknout hostující obraně a překonat i brankáře. To se podařilo o deset minut později také jeho spoluhráči Kadlecovi. Naneštěstí pro něj, však překonal vlastního brankáře, když si srazil hlavou do branky prudký centr z kopačky Jiřího Jeníka.

Domácí kapitán Martin Mrvík nebyl s hrou týmu spokojen: "Jsem zklamán naší hrou. Bohužel se nám nepodařilo navázat na výkony z minulé sezony."

Ve druhém poločase domácí hru spřesnili a zlepšili pohyb, ale vytvořené šance nedokázali přetavit v kýžený gól. Naopak to byli hosté, kdo mohl strhnout vítězství na svou stranu, ale deset minut před koncem vykopl Kulhánkovu pumelici z brankové čáry stoper Mrvík.

Jaroslav Vodička, trenér Hlavice: "Pro nás bude každý bod z venku zlatý. Herně jsem spokojen z prvním poločasem, kdy jsme byli podle mého názoru lepší. Bohužel do druhé části hry jsme upustili od kombinační hry."

Josef Hloušek, trenér Boleslavi: "Z bodem nejsem spokojen, protože doma se má vyhrávat. Na ruhou stranu musíme být realisti - je vidět, že mužstvo se nově tvoří a je tam spousta hráčů, kteří se ve III. lize teprve rozkoukávají. Soupeř hrál velmi dobře, a je vidět, že velmi vhodně posílil."

Martin Mrvík, kapitán Boleslavi: "Před zápasem bych bod nebral, ale Hlavice ukázala, že v ČFL nebude jenom do počtu. Mrzí mě náš nepovedený výkon."

Branky: 22. Chramosta - 32. vlastní. Rozhodčí: Rožec. ŽK: Martínek, Svoboda. Diváci: 260. Poločas: 1:1.

Boleslav B: Kubásek - Mach, Mrvík, Martínek, Vizingr - Fabián, Vajgl (61. Humaj), Svoboda, Sedláček, Kadlec (46. Kučera)- Chramosta (90. Malík).

Hlavice: Koubus - Flachbart, Charuza, Koblížek, Herodes - Kulhánek (89. Cintula), Corea, Martínek (58. Mizera), Jeník - Dido, Gnahoui (74 Chrdle).