FK Mladá Boleslav B – Artmedia Bratislava 2:2

Junioři posílení v obraně Hrdličkou a poločas v brance Kubáskem sehráli s účastníkem nejvyšší slovenské Corgoň ligy a úřadujícím slovenským mistrem vyrovnaný duel, ve kterém dvakrát vedli zásluhou přesných střel Fabiána a Chramosty. Utkání se hrálo v nymburském sportovním centru na hřišti s přírodní trávou.

„Všechna dosavadní utkání zimní přípravy jsme hráli výhradně na umělé trávě a tak proti Petržalce jsme byli letos poprvé na přírodním povrchu,“ pravil trenér mladoboleslavské juniorky Josef Hloušek. „S výkonem i s výsledkem jsem spokojený.“

Zmrzlá tráva nymburského hřiště kladla značné nároky na udržení stability při osobních soubojích i při střelbě.

Slovenský tým postavil do každého poločasu téměř odlišné jedenáctky. V té první se hráči Artmedie snažili o častou střelbu a tak byl brankář Kubásek neustále v činnosti. Až na jedno drobné zaváhání při krocení vysokého míče oplýval jistotou a udržel čisté konto. První ošemetnou situaci řešil už v páté minutě. O necelých deset minut později Kadlecův střelecký pokus zblokovali bránící hráči Petržalky a hned vyrazili do protiakce, kterou zakončili tvrdou přízemní střelou, kterou Kubásek kryl. Další rodící se slovenskou šanci zmařil Mrvík za cenu rohu.

Ve 26. minutě povedená boleslavská kombinace začala u Kučery, pokračovala přes Svobodu, jehož centr z pravé strany hlavičkoval zdařile Kadlec, a skončila po zákroku slovenského gólmana rohovým kopem.

Ve 41. minutě Fabián perfektním obloučkem z levé strany hřiště přehodil gólmana – 0:1. Za dvě minuty Slováci vyrovnali z brejku, ale sudí jim gól kvůli ofsajdu neuznali.

Ve druhém poločasu Artmedia Petržalka nastoupila se zkušenějšími hráči a ti si počínali v ofenzívě důrazněji, než jejich spoluhráči před přestávkou. Hned po přestávce si vynutili sérii tří rohových kopů, ale netrefili branku.

V 53. minutě v nepřehledném vzdušném souboji v mladoboleslavské šestnáctce viděl hlavní sudí hraní rukou bránícího hráče a přes protesty kapitána Mrvíka trval na penaltě. Tu se štěstím proměnil Pedro – 1:1. V 56. minutě dopravili Slováci opět míč do boleslavské sítě, ale finální přihrávka do malého vápna směřovala na hráče v postavení mimo hru.

Potom přišly zase chvíle boleslavských juniorů. V 62. minutě pěkný Malíkův centr z pravé strany Humaj hlavičkoval slabě a nepřesně. V 64. minutě Horákův centr usměrnil do soupeřovy branky přesnou hlavičkou Malík, ale kvůli ofsajdu rozhodčí gól neuznali. V 70. minutě po Vizingrově přiťuknutí vypálil nádherně Murárik a míč z jeho kopačky líznul břevno slovenské branky. O pět minut později dvakrát střílel Fabián, poprvé do beka a podruhé těsně vedle.

Kolem 75. minuty boleslavské mužstvo podržel dvakrát Ehrenberger akrobatickými zákroky při slovenských střelách. V 77. minutě získali Boleslavští výhodu trestného kopu z necelých dvaceti metrů. K míči se postavili Hrdlička a Chramosta. Nakonec vypálil Chramosta a přes zeď se trefil přesně k pravé tyči, kam gólman doskočil o zlomek vteřiny později – 1:2.

Petržalka podruhé vyrovnala v 84. minutě Čikošem, který zakončil kombinační akci z malého vápna v pozici zavánějící ofsajdem, rozhodčí však gól bez váhání uznal – 2:2. Tři minuty před koncem lapil Ehrenberger gólovou ránu u pravé tyče.

Branky: Fabián, Chramosta. Poločas: 1:0.

FK Mladá Boleslav B: Kubásek (46. Ehrenberger) – Zbrožek (17. Kučera, 63. Vizingr), Mrvík, Hrdlička, Horák – Kadlec (46. Malík), Murárik, Svoboda, Fabián – Chramosta, Schubert (46. Humaj).