Juniorka prvoligové Mladé Boleslavi obsadila v loňském ročníku nepříliš lichotivé 12. místo. Dalo by se však řící, že to bylo trochu smolné, neboť zisk o tři body vyšší zaručoval béčku místo šesté.

To by také mělo být cílem Mladé Boleslavi v sezoně nadcházející. Tým pod vedením trenéra Josefa Hlouška absolvoval náročnou přípravu. "Zvolili jsme stejný model jako v zimním období, kdy jsem v druhém týdnu přípravy absolvovali kondiční soustředění v Horním Maršově," komentoval průběh přípravy Hloušek.

Mladá Boleslav sehrála sedm přípravných zápasů a poražena odešla pouze v tom posledním, kdy nestačila pražskému Motorletu a prohrála 1:4. "Se zápasy jsem vcelku spokojen až na zápas s Motorletem. Ale věřím, že ta prohra bude mít takový výchovný účinek a asi je dobře, že přišla," hodnotil sérii přípravných zápasů, ve které Boleslavští změřili síly také s druholigovou Viktorií Žižkov nebo béčkem Sparty, trenér Hloušek.

Do přípravy se zapojilo 25 hráčů a po konečné selekci jich v kádru zustala osmnáctka. Mezi nimi jsou zatím také Tomáš Hrdlička a Michal Sedláček, kteří stále hledají angažmá ve vyšší soutěži. "Podle dohody se vrátili k ligovému dorostu Zahustel a Bořil," osvětlil dále Hloušek. V kádru jsou také dvě nové tváře z Bosny a Hercegoviny a sice defenzivná štít Ščuk a krajní záložník Hadziberič. Ti s béčkem absolvovali celou přípravu a v kádru se udrželi i pro mistrovské boje.

Brankářskou dvojíci budou v úvodu soutěže tvořit brankáři Ehrenberger a Michňa. Vzhledem ke zranění Miroslava Millera zatím bude Jan Šeda k dispozici Dušanu Uhrinovi u A mužstva, kde bude krýt záda Michalu Vorlovi. Do mistrovských zápasů se také počítá podle potřeby z výpomocí méně vytížených hráčů ligového týmu. V přípravě to byli třeba Václav Kalina s Tomášem Fabiánem.

"V tuto chvíli nemáme nikoho na marodce a těšíme se na začátek soutěže," uzavřel Hloušek.