Ve 4. kole Gambrinus ligy přijede do města automobilů jeden ze dvou pražských nováčků nejvyšší soutěže – Viktoria Žižkov.

A nebude to žádné lehké sousto. To ví i kouč Mladé Boleslavi Miroslav Koubek: „Bude to jistě těžký zápas, neboť Viktorka pod vedením trenéra Pulpita má velmi dobře organizovanou defenzivu. Bude to podobné zápasu se Slováckem.“

Takže zase nervy až do poslední minuty? „V žádném případě nepodceňuji herní schopnosti žižkovské Viktorie v útočné fázi. Ale favoritem je určitě Boleslav a nezříkáme se té role. Boleslavští hráči by měli diktovat dění na hřišti a věřím, že dokážou Viktorku přetlačit. Snad se nám podaří dát gól dříve, než proti Slovácku,“ dodal Koubek.

Ten nemůže počítat s dlouhodobě zraněnými Neuwirthem a Fabiánem, navíc je nejistý start brankáře Miroslava Millera, který utrpěl při posledním ligovém zápase v Ostravě lehký otřes mozku a tržnou ránu na hlavě.

Mladá Boleslav hrála s Viktorií Žižkov o prvoligové body jenom čtyřikrát. Vyhrála pouze jednou a až na třetí pokus. Na domácím hřišti nevyhrála a dokonce nedala ani jeden gól.

Podzim 2007 MB – Žižkov 0:1 (Moughfire). Jaro 2008 Žižkov – MB 1:0 (Kalod). Podzim 2008 Žižkov – MB 1:2 (Švancara – Sylvestre, Pecka). Jaro 2009 MB – Žižkov 0:0.

Poslední utkání o body s Viktorií Žižkov před více než dvěma roky pamatuje ze současného kádru deset lidí. Na podzim 2009 hrála Boleslav v sestavě: Miller – Kalina, Rolko, Janíček, Hrdlička – Mendy (81. M.Sedláček), Sylvestre (58.Opiela), Procházka, Poláček – Papadopulos, Pecka (71. Chramosta).

Mladá Boleslav bude v rozpětí šesti dnů hrát s dvěma pražskými kluby. Po domácím utkání s Viktorií Žižkov v neděli 21. srpna jede do vršovické Synottip arény k utkání se Slavií Praha už v pátek 26. srpna.