Kladenská brankářská škola se podílela na zisku obou nejcennějších českých fotbalových trofejí.

Zní vám to nepravděpodobně? Ale pozor, je to pravda víc než si myslíte. Roman Pavlík, který ještě tuhle sezonu začínal jako brankář Kladna, vybojoval mistrovský titul s Viktorií Plzeň, kam odešel na hostování a posléze přestup.

A jeho bývalý brankářský trenér Filip Toncar se zase raduje s Mladou Boleslaví ze zisku Ondrášovka Cupu. Do týmu z města škodovek odešel před touto sezonou jako hlavní kouč mladšího extraligového dorostu, ale deset dnů před koncem po malém zemětřesení na boleslavské lavičce se posunul k prvnímu týmu.

A zřejmě u něj zůstane i v sezoně nové.

„Vedení odvolalo kouče Stannera i celý realizační tým a spolu s hlavním trenér Minářem jsem byl na lavičku dosazen i já jako asistent. Po zisku poháru jsem hned psal Romanovi Pavlíkovi. Ještě před pár měsíci jsme společně pracovali v Kladně a teď má on titul a já pohár,“ usmál se nadějný a stále ještě hodně mladý kouč nyní Mladé Boleslavi.

Ta oznámila o víkendu oficiálně jméno nového trenéra a i jím je Kladeňák – Miroslav Koubek – bývalý brankář.

Toncar nezastírá, že se stane jeho asistentem. „Ještě nic podepsaného není, ale dohodnuti jsme. Pan Koubek mě chtěl a vedení také. Těším se na ligu i pohárovou Evropu,“ říká chlapík, který právě pod Koubkem první trenérské kroky v Kladně dělal.

Podobně jako Václav Kalina, třetí Kladeňák do party, jenž se ale v základu Boleslavi na jaře moc neobjevoval. Jeho místo obsadil dobře hrající bývalý útočník Jan Kysela. „Jak znám pana Koubka, do sestavy dá toho, kdo na tom bude lépe. Ale celkově se dá říci, že jeho příchod Vaškovi může pomoci,“ domnívá se Toncar.

Tomu se zatím vyplácí, s jakou vervou do fotbalu jde. Už jako mladý, když musel jako nadějný gólman skončit, si našel přes internet stáž v Asii. Počítač mu pomohl i v další kariéře – v Kladně si třeba nejlépe poradil s přípravou na jiné týmy před utkáním.

V Boleslavi pak přišel do jiného prostředí a je zatím maximálně spokojený. „Pro mě to byl vynikající krok po všech stránkách. Mohu pracovat s novými, příjemnými a schopnými lidmi, v senzačním prostředí ve skvělých podmínkách. Splnilo se mi vše, co jsem od toho očekával,“ chválí klub, který funguje bohužel o mnoho lépe než jeho mateřské Kladno.