FK Mladá Boleslav – FK Teplice 0:1

Krásné počasí a nedělní odpoledne = ideální čas vyrazit na fotbal. Tímto pravidlem se řídilo i 4215 diváků, kteří zavítali do ochozů Městského stadionu v Mladé Boleslavi na Gambrinus ligu. A i přes porážku domácího celku určitě nelitovali.

Soupeř? O poháry bojující Teplice s lodivodem Jiřím Plíškem. Boleslavákem Jiřím Plíškem. I z Teplic dorazilo něco fanoušků a ve svém sektoru se také dobře bavili. Díky orientaci tribuny přímo proti svítícímu sluníčku se jali opalovat. Nejenže odhodili trička, dolů šli i kalhoty. A tak se chlapíci ze severu poskakovali ve svém sektoru jenom v trenýrkách.

A bylo na co koukat. Boleslav v prvním poločase pořádala útočná tažení. Ale bez úspěchu. Střely Sedláčka a Kúdely „vyndal“ z branky Slavík, Chramostovi chyběl krok a Táborský trefil tyčku. Hrozily i Teplice – Matula pálil vedle, Stožického pokus zablokovali obránci.

Boleslavi v koncovce chyběl kapitán Marek Kulič. „Kulič má natažený břišní sval,“ vysvětloval jeho absenci domácí trenér Karel Stanner. Jeho kolega Plíšek byl po zápase samozřejmě spokojenější: „V první půli nám chyběla odvaha a agresivita. Ve druhé půli jsme již lépe eliminovali sílu domácích a z jedné situace se nám podařilo vytěžit penaltu, která rozhodla.“

Právě pokutový kop v 61. minutě byl rozhodující. Předcházel mu únik Mahmutoviče a faul stopera Tomáše Janíčka v pokutovém území. „Je to u nás už kolorit,“ pravil kouč Stanner. A pokračoval: „Vypracujeme si šance, které nedáme, a pak nás srazí fatální individuální chyba.“

Boleslav ještě v závěru zabrala, ale bez úspěchu. Nejblíže vyrovnání byl aktivní Sedláček, ale jeho dělovka jenom prosvištěla okolo šibenice hostující branky.

Jiří Plíšek, trenér Teplic: Jsme samozřejmě spokojeni s výsledkem. Pro nás to bylo důležité utkání. Uvědomovali jsme si, že domácí ofenziva má velkou kvalitu a to se potvrdilo hlavně v prvním poločase. Skvěle nám dnes zachytal Martin Slavík a v několika šancích nás výrazně podržel. Chyběla nám v první půli odvaha a agresivita. Ve druhé půli jsme již lépe eliminovali sílu domácích a z jedné situace se nám podařilo vytěžit penaltu, která rozhodla.

Karel Stanner, trenér Mladé Boleslavi: U nás už je to jakýsi kolorit. Dobrý zápas, hra byla dobrá, nechybělo nasazení ani bojovnost. Opět nás, již poněkolikáté, srazila individuální fatální chyba.
Branka: 61. Vachoušek (pen.)

Rozhodčí: Drábek 3 – Kordula, Dobrovolný. ŽK: Procházka, Janíček – Ljevakovič, Lukáš. Diváci: 4215.

Boleslav: Šeda 3 – Hrdlička 3, Janíček 3 (65. Bořil), Procházka 2, Brunclík 3 – Sedláček 2, Kúdela 3 (87. Fabián), Sylvestre 2, Mendy 3 – Táborský 2 (73. Opiela), Chramosta 2. Trenér: Stanner.

Teplice: Slavík 3 – Siva 3, Rosa 3, Lukáš 2, Vidlička 1 – Stožický 2 (80. Kalivoda), Matula 3, Ljevakovič 3, Verbíř 2 – Mahmutovič 2 (77. Došek), Vachoušek 3 (93. Veverka). Trenér: Plíšek.