"To jsem ale Kopic," nadával si nad zkaženým úderem s raketou v ruce a vizáží Gorana Ivaniševiče fotbalový stoper boleslavského FK Adrian Rolko. Fotbalisté si dali v rámci posezónního regeneračního týdne dostaveníčko na tenisových kurtech.

Na prvním dvorci se odehrávala nefalšovaná daviscupová deblová bitva. Proti sobě nastoupili dvojice Rolko-Holub a Hrdlička-Kysela. Za některé z výměn by se skutečně nemuseli stydět ani borci při French open. První dva sety po velkém boji uhrálo duo Rolko-Holub. Ve třetím setu ale polevil Holub s Rolkem v koncentraci, které využil jejich soupeř a za stavu 5:0 pro Hrdličku s Kyselou hrozil kanár. "Připrav klec," volal Hrdlička na vedlejší kurt na Milana Kopice, který se zrovna chystal podávat. Kanár byl však odvrácen díky dělovému servisu Rolka.

Na dvorci číslo dvě bylo při souboji Kopic-Kalina versus Ševinský-Sedláček také hodně živo, ale tempo a tenisová výkonost nebyla na takové úrovni. Přímý aktér duelu Tomáš Sedláček to okomentoval: "My tady hrajeme tenis dvacátých let." Přesto nasazení a vůli po výhře nelze upřít ani jedné z dvojic. Z výhry se nakonec radovalo duo Kopic-Kalina, které zvítězilo 2:0 na sety.