Původně měl skončit až na konci sezony. Dnes už bývalý kouč fotbalistů Mladé Boleslavi Karel Stanner však ve středu rezignoval. „V souvislosti s výsledky za poslední týdny, kdy se nám nedařilo bodovat, a po vyčerpání všech standardních cest k potřebnému zlepšení, cítím potřebu ukončit své působení u týmu.

Doufám, že půjde o impuls vedoucí k lepším výkonům a koncentraci sil v kabině na zbytek sezóny, především pak pro středeční pohárové finále, z něhož vede cesta do Evropské ligy. Po dvanácti letech působení v Mladé Boleslavi se můj srdeční vztah ke klubu ani lidem v něm nemění a přeji si, aby můj krok pomohl k alespoň částečnému dosažení cílů, vytyčených před touto sezónou,“ uvedl k rezignaci na místo hlavního trenéra Karel Stanner.

Rozhodnutí Karla Stannera o odstoupení představenstvo klubu přijalo. Zároveň do funkce hlavního trenéra do konce sezóny nominovalo sportovního ředitele FK Mladá Boleslav Ladislava Mináře. Asistenty budou trenér B týmu FK Mladá Boleslav Milan Pechanec a trenér dorostu Filip Toncar, vedoucím mužstva Michal Doležal, sekretář mládeže. Spolu s hlavním trenérem končí k dnešnímu dni také asistent trenéra Josef Hloušek a trenér brankářů Ladislav Maier.

„Rozhodnutí Karla Stannera si velice vážím, dokládá to jeho dlouholetou srdeční vazbu ke klubu. Karel Stanner odváděl v Mladé Boleslavi dvanáct let velice kvalitní práci, především na úrovni mládežnického fotbalu,“ řekl ke Stannerovu odstoupení prezident klubu Josef Dufek.

Mezi svěřence Karla Stannera, které z mládeže dovedl a zabudoval do prvoligového týmu patřili například Jan Chramosta a Tomáš Fabián, hráči současné české reprezentace U21.

„Věřím, že naši fotbalisté prokážou v následujících utkáních stejnou míru odpovědnosti ke klubu a jeho výsledkům jako jeho dosavadní trenér,“ pokračoval ve svém hodnocení Josef Dufek.

O příchodu trenéra na příští sezónu klub intenzivně jedná. Je však více než pravděpodobné, že novým koučem se stane Miroslav Koubek (již jsme informovali).