FK Mladá Boleslav – Baník Sokolov 3:0 (6:5 PK)

Nelehký úkol stál před boleslavskými fotbalisty v osmifinále Ondrášovka Cupu.

Když si přivezli ze hřiště druholigového Sokolova tříbrankové manko, museli na domácí půdě oplatit soupeři porážku stejnou mincí.

Cíl začal favorit utkání naplňovat ve 24. minutě, kdy po akci Kuliče a Procházky doklepával do sítě Mendy.

Za čtyři minuty bylo v Boleslavi ještě veseleji. Tentokrát Mendy připravil gól pro Řezníčka.

Pak se ale brankostroj zasekl. I když měli domácí jasnou převahu a také šance, na kýžený třetí gól si musela necelá tisícovka diváků počkat do 74. minuty. Sokolovský kapitán Čada se už nemohl koukat na boleslavskou snahu o vyrovnání a dal si vlastňáka.

Vítězný gól ani jeden z týmů nepřidal a šly se kopat penalty. Hned v první sérii zklamal Podrázký, jenž se pokusil Millera přelstít dloubákem, leč překopl. Hostující brankář Bertelman si pak ve čtvrté sérii počíhal u tyčky na Sedláčka a začínalo od znova.

Rozhodnutí přinesla až sedmá série. Hostující Studík trefil jenom tyčku, načež poslal Boleslav do čtvrtfinále stoper Johana.

„Jsem spokojený s postupem i celkovým výkonem mužstva. Všichni hráči udělali maximum, mužstvo táhlo za jeden provaz a odměnou mu byly tři góly. Jak jsme zklamali výkonem i výsledkem v Sokolově, tak v odvetě byla naše převaha zřejmá a vítězný výsledek odpovídal dění na hřišti. Tentokrát jsme byli jasně lepším mužstvem a domnívám se, že jsme postoupili zaslouženě,“ prohlásil boleslavský kouč Karel Stanner.

Branky: 24. Mendy, 28. Řezníček, 74. vlastní Čada

Úspěšné penalty:
Kulič, Šírl, Řezníček, Opiela, Mendy, Johana - Pilař, Hanzlík, Kaplan, Vaněček, Kura.

Rozhodčí: Bílek - Ubias, Koval. ŽK: Kalina - Kura. Diváci: 942

Boleslav: Miller - Kalina (26. Kúdela), Rolko, Johana, Šírl - Mendy, Opiela, Procházka, Táborský (74. Sedláček) - Kulič, Řezníček.

Sokolov: Bertelman - Kaplan, Studík, Kura, Hanzlík - Dittrich (86. Pilař), Podrazký, Javorský (71. Knakal), Čada, Vaněček - Duchnič (63. Mlika).