FK Mladá Boleslav – Baník Sokolov 6:1

K poslednímu přípravnému utkání čili finálnímu testu herní formy před fotbalovou Gambrinus ligou s Jabloncem si Boleslavští pozvali šestý tým druhé ligy Baník Sokolov. Jasně ho přehráli a s chutí si zastříleli. Dvakrát se trefil Sylvestre, po jednom gólu přidali Pecka, Dittrich, Poláček a Kalina.

Trenér Hapal vystřídal všech osmnáct nominovaných hráčů. V téměř arktických podmínkách na promrzlé tribuny mladoboleslavského Městského stadionu přišlo v nedělním pozdním odpoledni sotva tři sta diváků.

I když Boleslavští začali aktivně, tak první na soupeřovu branku vystřelil sokolovský Vaněček. O chvíli později na druhé straně kontroval po Peckově přiťuknutí Opiela. Podobně jako Vaněček branku minul. Po Kalinově centru a Poláčkově přihrávce před branku nedokázali brankáře Iliziho překonat v jasných šancích Papadopulos ani Nečas.

Ve 12. minutě po sokolovském rohovém kopu Miller bezpečně stáhnul z výšky míč a rychle ho rozehrál přes Opielu. Ten našel na pravé straně Papadopulose a po jeho centru se uvnitř vápna ke střele odhodlal Opiela, ovšem obráncem zblokovaný míč do sítě dopravil Pecka – 1:0

V 18. minutě v útočné spolupráci Pecka uvolnil Sylvestreho, který přízemní ranou trefil pravý dolní kout Iliziho branky – 2:0.

Ve 36. minutě se Sokolovu povedl útok, který Podrazský zakončil tvrdou střelou do rukavic pozorného Millera. Ve 41. minutě Pilař překopl Millerovu branku z deseti metrů. Další branka v první půli již nepadla.

Ve 49. minutě Opiela vybojoval na půlce míč a parádním křížným obloukem uvolnil Táborského, který měl čas zamířit, ale trefil levou tyč branky bezmocného Iliziho. Po dalším boleslavském útoku se však už skóre měnilo. V 51. minutě Machův centr přetažený přes šířku trestného území bez přípravy úspěšně napálil Dittrich – 3:0.

V 57. podrazil Šmerda kličkujícího Poláčka a rozhodčímu nezbylo, než nařídit pokutový kop. Ten v následující minutě bezpečně proměnil Sylvestre ranou po zemi k pravé tyči – 4:0.

V 62. minutě Poláček odtáhl po levé straně útok s pomocí Táborského, z jehož přízemního centru Pecka nezištně nabil Poláčkovi a ten se přes šířku branky trefil k levé tyči – 5:0.

V 64. minutě dostal Šeda nepřesnou rozehrávkou do úzkých stopera Janíčka a po jeho mizerném odkopu se ke střelbě odhodlal sokolovský Vaněček. Brankář Šeda jeho ránu neudržel a čerstvý Hanzlík míč z malého vápna snadno doklepnul do boleslavské sítě – 5:1.

V 80.minutě po faulu na Kúdelu viděli diváci pěkný signál. Sedláček místo naznačené střely po zemi přihrál Kalinovi a ten se v plném běhu přesně trefil – 6:1.

V 86. minutě Podrazského trestňák minul o pár centimetrů tyč boleslavské branky po pravé Šedově ruce. V předposlední minutě na povedený Kalinův centr se hlavou marně natahoval Pecka.

Branky: 18. a 58. Sylvestre, 12. Pecka, 51. Dittrich, 62. Poláček, 80. Kalina – 64. Hanzlík.

Rozhodčí: Ochocnický. ŽK: Kúdela – Jandík. Diváci: 280. Poločas: 2:0.

FK Mladá Boleslav: Miller (46. Šeda) – Kalina, Procházka, Janíček (65. Rolko), Mach – Nečas (46. Dittrich), Sylvestre (61. Kúdela), Opiela (72. Sedláček), Poláček (65. Mendy) – Papadopulos (46. Táborský), Pecka.

Baník Sokolov: Ilizi - Šmerda (59. Duchnič), Jandík, Knakal, Čupr – Salák (64. Hanzlík), Čada, Pilař (84. Kura), Vaněček - Podrazský, Jirouš (84. Habai).