Úvodní trénink letní přípravy. V Boleslavi bývalo zvykem, že se zahajovalo fotbálkem. První trénink pod Koubkem? Žádný fotbálek, hned pořádný záhul.

„Nemyslím si, že by to byl nějaký náročný trénink, bylo to spíše na rozhýbání. Jak my říkáme, na profouknutí,“ hodnotil úvodní jednotku nový kouč Mladé Boleslavi.

Ta měla podle prvotních informací, které se donesly médiím, trvat padesát minut. Hráči nakonec strávili na travnaté ploše atletického stadionu minut sto deset.

Delší byl také plánovaný proslov k týmu. Hráči se sešli na stadionu po půl druhé. Začátek tréninku byl naplánován na půl třetí. Hráči se však po převážení a úvodním slovu nového kouče vytrousili na hřiště něco málo před třetí.

Trénink měl z větší části na starosti Boris Kočí. Po úvodním rozklusání, následovala další fyzická cvičení. Po bagu se končilo dalším výklusem, posilováním a protažením.

Chvílemi se zdálo, že Kočí je na tom s fyzičkou lépe, než někteří z hráčů. Těch se sešlo na tréninku sedmnáct. Z nových tváří to byl Petr Wojnar z Kladna a nově také Jan Štohanzl z pražských Bohemians. „Do konce týdne bychom měli doladit jeho příchod,“ komentoval sportovní ředitel Ladislav Minář.

Spekulace o příchodu stopera Nevese uvedl na pravou míru sám trenér: „Je pravda, že o Nevese stojíme. Nějaká jednání už proběhla, ale zatím nikdo neví, jak to dopadne.“

Na tréninku nechyběli ani dva zranění hráči – Tomášové Fabián a Janíček. Druhý jmenovaný dokonce přišel o berlích. „Měl jsem prasklou šlachu na chodidle. Chtěl bych se co nejdříve připojit k týmu, ale bude to dlouhá léčba,“ komentoval Janíček.

To Fabián má pro změnu problémy se zády. „Doktoři zjistili, že mi chybí jeden obratel. Proto musím hodně posilovat, abych ho nahradil svalovou hmotou,“ uvedl Fabián, jenž kvůli problémům se zády přišel i o právě probíhající mistrovství Evropy jedenadvacítek v Dánsku.

Tam je jeho kolega Jan Chramosta, který logicky na tréninku chyběl. „Po návratu dostane minidovolenou,“ řekl Koubek, který jedním dechem dodal, „ale hráč trénuje v Dánsku, takže by manko mít neměl.

Další absencí byl podle předpokladů Alex Mendy. „Alex je zatím ve Francii. Tam by také rád zakotvil, ale zatím nemá žádné angažmá a není tak vyloučeno, že by prodloužil v Boleslavi,“ řekl Minář.

Kerem Bulut se k týmu připojí za týden. To už bude tým trénovat po úvodním týdnu dvoufázově.