Boleslavští fotbalisté se po dovolené sejdou ve středečním odpoledni 15. června ve 14,30 hodin na Městském stadionu, kde v následujících dvaceti dnech stráví většinu tréninkových jednotek pod taktovkou nového trenérského tandemu Miroslav Koubek - Boris Kočí.

První čtyři dny letního přípravného období Miroslav Koubek označil jako adaptační a po úvodním tréninku ve středečním odpoledni naplánoval v následujících třech dnech po jednom dopoledním tréninku.

Neděle 19. června bude volná. Následuje blok deseti tréninků v šesti dnech s dvoufázovým zatížením v areálu městského stadionu.

V sobotním odpoledni 25. června se hráči zúčastní v Dobrovici autogramiády v rámci místních fotbalových oslav, kam vezmou ukázat trofej Ondrášovka cupu. V neděli 26. června podstoupí první herní prověrku ve dvou zápasech letního turnaje v Čelákovicích. A následující pondělí budou mít volno.

Druhý tréninkový blok od úterý 28. června do středy 6. července zahrnuje deset tréninkových jednotek, jeden volný den a dvě přípravná utkání. První s prvoligovým nováčkem Viktorií Žižkov na hřišti v Rejšicích, druhé s druholigovým Slovanem Varnsdorf na hřišti v Bělé pod Bezdězem nebo v Bakově nad Jizerou.

Ve středu odpoledne 6. července odcestují boleslavští fotbalisté s nezbytným doprovodem na herní kemp do rakouského Kaprunu. Tam sehrají tři mezinárodní zápasy. První s devátým týmem rumunské I. ligy Astra Ploiesti, druhé proti Trabzonsporu, který v turecké Süper lize skončil na druhé příčce a kvalifikoval se tak do předkola Ligy mistrů.

Soupeř pro třetí utkání v rámci rakouského soustředění se upřesňuje, když ve hře jsou ruský CSKA Moskva, bulharský CSKA Sofia a možná také anglický Birmingham City.

Z Rakouska do Česka se mladoboleslavská fotbalová výprava vrátí v pátek 15. července. A za týden v sobotu 23. července nastoupí proti ligovému mistrovi FC Viktoria Plzeň do souboje o český Superpohár.

Upřesněný program letní přípravy FK Mladá Boleslav:
– středa 15. června ve 14,30 hodin zahájení letního přípravného období
– neděle 26. června dvě utkání 9. ročníku letního turnaje o pohár starosty města Čelákovice
– sobota 2. července od 11 hodin Viktoria Žižkov - FK Mladá Boleslav (hřiště v Rejšicích).
– úterý 5. července od 16,30 hod. Slovan Varnsdorf - FK Mladá Boleslav (v Bakově nebo Bělé).
– čtvrtek 7. července odjezd do rakouského Kaprunu na herní soustředění.
– sobota 9.č července přípravné utkání v Rakousku Astra Ploiesti - Mladá Boleslav.
– úterý 12. července přípravné utkání v Rakousku Trabzonspor - Mladá Boleslav.
– pátek 15. července přípravné utkání v Rakousku se soupeř, který je dosud v jednání (CSKA Moskva nebo CSKA Sofia, případně Birmingham City, a po utkání návrat do Česka.
– sobota 23. července utkání českého superpoháru FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav.
– čtvrtek 28. července utkání 3.předkola Evropské ligy.
– neděle 31.července utkání 1.kola Gambrinus ligy
– čtvrtek 4. srpna odvetné utkání 3. předkola Evropské ligy
– neděle 7. srpna utkání 2. kola Gambrinus ligy.
– středa 10. srpna utkání 2. kola Ondrášovka cupu.
– neděle 14. srpna utkání 3. kola Gambrinus ligy.