FK Mladá Boleslav - 1. FC Příbram 3:0

Ve středočeském prvoligovém derby jasně dominovala domácí Boleslav. Ta od úvodních minut přišpendlila dosud neporaženou Příbram před její brankou.

"V sedmé minutě jsme mohli vést už 2:0," řekl po zápase spokojený domácí kouč Karel Stanner. První gól, ale zařídil Alex Mendy "až" v minutě 12., když se prosadil hlavou po rohovém kopu.

"Chtěli jsme od začátku na Příbram vlétnout a to se nám podařilo. Navíc nás uklidnil první gól," řekl dvacetiletý obránce Mladé Boleslavi Tomáš Fabián. Jeho čas přišel po půl hodině hry. Byl totiž na konci gólové akce, jež začala opět Táborského rohovým kopem. Po něm se dostal odražený míč za velké vápno právě k Fabiánovi, který ho nádherně uklidil k levé tyči branky bezmocného brankáře Hrušky.

"Chtěli jsme hrát vzadu samozřejmě na nulu, ale dostali jsme dva góly ze standardky, což je samozřejmě hrubá chyby," hodnotil sklesle hostující gólman. Ten musel lovit míč ze sítě před přestávkou ještě jednou, když si svůj premiérový gól v české nejvyšší soutěži připsal Australan Kerem Bulut.

Trenér hostů Martin Hřídel udělal o poločase dvě změny a hra se ve druhém poločase přeci jenom vyrovnala. "Co se dělo o přestávce v kabině? To radši necháme v kabině," nechtěl komentovat zřejmě hustou přestávkou atmosféru Aleš Hruška.

"Mrzí mě kvůli fanouškům, že jsme na aktivní hru nedokázali navázat ve druhém poločase a přistoupili na styl hry, který jsme nechtěli a nevytvořili si ještě další gólové šance," zněl komentář k druhé pětačtyřicetiminutovce z úst domácího lodivoda.

Vítězný zápas byl navíc posledním v dresu Mladé Boleslavi pro francouzského záložníka Ludovica Sylvestreho. „Ludovic Sylvestre odlétá zítra na zdravotní prohlídku do anglického Blackpoolu, se kterým by měl podepsat dvouletou smlouvu s roční opcí,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci manažer komunikace FK Jiří Koros.

Branky: 12. Mendy, 30. Fabián, 37. Bulut

Rozhodčí: Adámek 2 – Moudrý, Marek. ŽK: Johana. Diváci: 4020.

Boleslav: Miller 2 – Kalina 1, Rolko 2, Johana 1, Fabián 1 (86. Dimitrovski) – Táborský 2, Opiela 2, Sylvestre 2, Mendy 2 – Chramosta 2 (74. Kulič), Bulut 2 (67. Řezníček). Trenér: Stanner.

Příbram: Hruška 3 – Plašil 5, Ricka 4, J. Štochl 5, Nohýnek 4 – Klesa 5 (80. M. Štochl), Tarczal 4, Videgla 4 (46. Borek 4), Pleško 3 – Wágner 5 (46. Jurdík 2), Huňa 4. Trenér: Hřídel.