FK Ml. Boleslav – 1. FK Příbram 3:1

Středočeské derby mělo jasného favorita. Podle papírových předpokladů měla Mladá Boleslav na domácí půdě přejet nováčka z Příbrami.
To se jí také povedlo a do dnešního odpoledne se usadila na první příčce prvoligové tabulky. Z té jí sesadí jedno z pražských S, podle výsledku dnešního derby.

V prvních minutách měli šanci na úvodní branku Řezníček a Pecka, ale oba vyšli naprázdno. Po půl hodině hry se ale zaplněný stadion mohl radovat. Václav Procházka si přesně naskočil na centr Tomáše Poláčka a přesnou hlavičkou nedal hostujícímu brankáři Michalíkovi šanci.

Hostují kouč Massimo Morales hodnotil začátek druhého poločasu následovně: „V úvodu druhého poločasu jsme nehráli špatně, ale Boleslav nás srazila druhou brankou.“ Tu vsítil po hrubce hostujího golmana Kalina, jehož prudkou střelu si příbramský brankář srazil do branky.

Nebyla by to ale Mladá Boleslav, aby si nezalaškovala s nervy svých fanoušků. V 77. minutě totiž dovolila hostům snížit. Z pokutového kopu, jenž byl nařízen po faulu Poláčka snížil Daniel Huňa.

Domácí však drama nepřipustili. Deset minut před koncem zápasu utekl obraně Kysela, přehodil brankáře, ale jeho oblouček se odrazil od horní tyčky zpět do hřiště. Naštěstí pro domácí fotbalisty k Luboši Peckovi, pro kterého nebylo zakončení větším problémem.

V samotném závěru se ještě řítil sám na hostující branku Michal Papadopulos, ale svou střeleckou smůlu protrhnout nedokázal.

Domácí trenér Pavel Hapal byl s výkonem svých svěřenců spokojen: „Šli jsme od první minuty za svým cílem. Hráli jsme hodně ofenzivně, a proto se objevovala v naší obraně okénka.“

Poklonu domácímu celku vysekl i trenér Morales: „Boleslav je zatím nejlepším mužstvem, proti kterému jsme nastoupili.“

Branky: 30. Procházka, 60. Kalina, 83. Pecka – 77. Huňa

Rozhodčí: Kocourek – Slavík, Gallo. ŽK: Janíček, Poláček, Řezníček – Knakal. Diváci: 4560. Poločas: 1:0.

Boleslav: Miller – Kalina, Procházka, Janíček, Mach – Mendy, Rajnoch, Sylvestre, Poláček (82. Kysela) – Řezníček (66. Papadopulos), Pecka (88. Táborský). Trenér: Pavel Hapal.

Příbram: Michalík – Knakal, Müller, Štochl, Mišůn – Klesa, Borek, Tarczal, Pleško (60. Kalabiška) – Huňa, Fantiš (62. de Oliveira). Trenér: Massimo Morales.