FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 2:0

V páteční předehrávce Gambrinus ligy přineslo prvních čtyřicet minut v podání obou týmů uspávání hadů – přesněji řečeno diváků. Jeden z nich zhodnotil první poločas jako souboj „blbýho s pitomým“.

Do tohoto kontextu ale nezapadala z boleslavského pohledu jeho závěrečná pětiminutovka. V ní si na rohový kop Kuliče naskočila nejvýše lysá hlava stopera Johany a Boleslav šla do vedení. To mohl hned vzápětí zvýraznit Chramosta, ale v obrovské šanci trefil jen tyčku.

Boleslav začala druhý poločas, tak jak skončila ten první. Marek Kulič prostrčil na kraj vápna míč volnému Mendymu, jenž jej napálil na zadní tyč, a bylo po zápase.

Miroslav Miller neměl ani poté téměř žádnou práci: „Na Olomouc jsme byli dobře připraveni, a k ničemu jsme je nepustili. Po dvou prohrách to jsou pro nás důležité tři body.“

„Zápas jsme dnes absolutně nezvládli. V prvních dvaceti minutách jsme měli alespoň brejky, ale po inkasovaných brankách jsme úplně vypadli ze hry,“ hodnotil zápas hostující kouč Zdeněk Psotka.

Jeho protějšek Karel Stanner byl logicky spokojený: „Chtěli jsme se oklepat ze dvou porážek. Po vstřelené brance jsme ještě trefili tyč a po druhém gólu jsme už měli zápas ve svých rukách.“ Kromě výkonu celého týmu vyzdvihl Stanner kapitána Kuliče. „Byl to jeho nejlepší výkon za posledního půl roku,“ řekl na jeho adresu.

Branky: 42. Johana, 54. Mendy

Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Šírl, Kulič, Opiela – Hořava. Diváci: 3285.

Boleslav: Miller – Šírl, Rolko, Johana, Kysela – Fabián (86. Dimoutsos), Kúdela, Opiela, Mendy – Kulič (90. Řezníček), Chramosta (74. Táborský).

Olomouc: Drobisz – Koutný (78. Tomeček), Kučera, Škerle, Vepřek – Bajer, Rossi, Navrátil (69. Přikryl) – Šultes, Ordoš, Doležal (59. Hořava).