Utkání 22. kola Gambrinus ligy ročníku 2010/11 FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc se hraje dnes, v pátek 1. dubna, od 20.15 hodin na hřišti mladoboleslavského Městského stadionu.

Boleslav ani Olomouc v předchozích dvou ligových zápasech nedaly ani jeden gól a poslední vzájemný duel skončil na podzim bezgólovou remízou. Napovídá to, že v jejich vzájemném dubnovém duelu moc gólů nepadne?

„Myslím si, že góly padat budou. Budu samozřejmě rád, když padnou do branky Olomouce a ne do naší. Musíme se víc dostávat do koncovky a být v ní produktivní,“ řekl mladoboleslavský trenér Karel Stanner.

V dosavadních třinácti vzájemných střetech se z výhry radovala Boleslav pětkrát, Olomouc čtyřikrát a remízou skončila čtyři utkání při vzácně vyrovnaném celkovém skóre 18:18. V posledních šesti vzájemných zápasech Boleslav neprohrála.

Mladá Boleslav v dosavadním průběhu ligového ročníku 2010/11 prohrála jenom pět mistrovských utkání z jednadvaceti odehraných. Podlehla vloni poslední červencový den v Praze Slavií 0:1, o dva týdny později 16. srpna v Brně Zbrojovce 1:3, 7. listopadu doma Slovácku 2:3 a v letošním roce 14. března v Ostravě 0:1 a za pět dnů 19. března v Liberci 0:4. Pětkrát prohrály také Sparta Praha, Baumit Jablonec a Sigma Olomouc. Méně proher v Gambrinus lize má pouze vedoucí Viktoria Plzeň (2).

Trenér FK Mladá Boleslav musí počítat do utkání s Olomoucí s absencemi hráčů.

Stoper Vladimir Dimitrovski kvůli zranění kotníku při tréninku vypadl z přípravy i z nominace k utkáním v Ostravě i Liberci a také proti Olomouci je jeho start nejistý.

Útočník Kerem Bulut se stále ještě nevrátil z domovské Austrálie, kde čeká na soudní verdikt za veřejné výtržnictví.