„Karel Stanner v létě končí,“ znělo oznámení boleslavského fotbalového klubu v pátečním podvečeru (informovali jsme vás v sobotním vydání).

„Rozhodli jsme se, že tým potřebuje nový impulz, a proto jsme se s koučem Stannerem takto dohodli,“ komentoval informace sportovní ředitel klubu Ladislav Minář.

Logicky se nabízí aktuální otázka – kdo místo Stannera? „Vedeme již jednání, ale jméno vám ještě neprozradím,“ řekl v pondělí Minář. A dodal: „Nicméně se je již brzy dozvíte.“

Zatím nejhlasitěji se mluví o jednom jménu – Miroslav Koubek. O Koubkovi, jenž oslaví na podzim šedesátiny, si cvrlikali vrabci na střeše již v průběhu první jarní boleslavské krize. Pak se ale Bolka výsledkově zvedla a odvolání kouče Stannera již nebylo na pořadu dne.

Co nahrává variantě Koubek? Jako Kladeňák by to měl do města automobilů coby kamenem dohodil. Navíc by do klubu nemusel přicházet úplně neznámý realizační tým. U dorostu totiž působí jeho starý známý trenér brankářů Filip Toncar. Asistenta u rezervy dělá jeho bývalý svěřenec a asistent z Čáslavi Jiří Malík.

Deníku navíc potvrdil tuto informaci člověk blízký vedení klubu. Miroslav Koubek nám během včerejšího dne nebral telefon.

Druhým možným jménem pak je současný kouč Teplic Jiří Plíšek. Ten oznámil, že také v létě na severu Čech končí, a tak angažmá v jeho domovském městě se více než nabízí. „Boleslav by byla určitě variantou, která by měla význam,“ řekl nejdříve rodák z Aše, jenž s trénováním začínal právě v Mladé Boleslavi. Jedním dechem však dodal: „Nicméně teď mám ještě práci v Teplicích a do léta zatím nebudu k možnému dalšímu angažmá vyjadřovat.“

Třetím možným jménem je současný kouč třetiligové juniorky Milan Pechanec. Ten na dotaz ohledně možného angažmá u prvního boleslavského týmu reagoval halasným smíchem. „Zatím mě nikdo nekontaktoval,“ řekl s úsměvem. A pokračoval: „Samozřejmě jsem studoval trenérskou licenci, abych jednou třeba v lize trénoval, ale zatím jsem rok u dospělých u béčka. Člověk zatím spíše sbírá zkušenosti, ale v budoucnu bych si ligu určitě rád zkusil. Nyní to ale nevypadá.“