Fotbalisty Mladé Boleslavi posílí řecký záložník Charis Kostakis. Dvacetiletý středopolař se v pátek připojil k týmu na soustředění v Rakousku a dnes by měl zasáhnout do přípravného duelu s rumunským celkem Astra Ploešť. Podle mladoboleslavského prezidenta Josefa Dufka zbývá dokončit administrativní náležitosti transferu.

Kostakis rozšíří v Mladé Boleslavi počet cizinců na pět. V krátké době bude druhým řeckým hráčem, který se ve středočeském klubu představí. V jarní části v boleslavském celku hostoval záložník Elini Dimutsos, který zasáhl do 12 ligových duelů.

Kostakis prošel mládežnickou akademií Ajaxu Amsterodam a v uplynulé sezoně hrál druhou řeckou ligu.

Fotbalový stoper Aleš Neuwirth s největší pravděpodobností posílí v podzimní části prvoligové sezony obranu Mladé Boleslavi, kam by měl zamířit na půlroční hostování z mistrovské Plzně. Novinářům to dnes řekl generální manažer západočeského klubu Adolf Šádek.

Šestadvacetiletý bek dnes odcestoval za Mladou Boleslaví na soustředění do Rakouska a odpoledne by se již měl připojit k novému týmu. „Protože je Boleslav v Rakousku a my se chystáme do Jerevanu na Ligu mistrů, budeme řešit věci související s Alešovým odchodem příští týden. S největší pravděpodobností by ale měl do Boleslavi odejít na půlroční hostování,“ uvedl Šádek.

Neuwirth tak zřejmě podruhé v krátké době změní dres. Do Plzně přišel v zimní přestávce jako náhrada za stopera Jakuba Navrátila a získal s Viktorií mistrovský titul. Zasáhl ovšem pouze do prvních šesti jarních utkání nejvyšší soutěže.

Předtím Neuwirth působil v Baníku Ostrava, Kladně a Drnovicích. V první lize odehrál celkem 100 zápasů, ve kterých si připsal tři vstřelené branky.