FK Mladá Boleslav - FK Baumit Jablonec 1:2

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 28. ligovém kole neukončili svoji krizi a po prohře 1:2 s Jabloncem si připsali už pátou prohru v nejvyšší soutěži za sebou.

Domácí, kteří už v předstihu viditelně šetří síly na finálový zápas Ondrášovka Cupu s Olomoucí, prohrávali už o dvě branky po trefách jabloneckého Pitáka a vlastní brance Macha. Prohru neodvrátila ani snižující branka Řezníčka.

Boleslav se před hrstkou vlastních fanoušků chtěla rehabilitovat za poslední špatné ligové výkony i výsledky, ale souboj s Jabloncem přinesl finalistovi domácí pohárové soutěže další zklamání.

Už první vážná akce v osmé minutě skončila vedením Severočechů, když Eliášovu střelu odraženou od tyčky vrátil do opuštěné branky Piták. Trefil se tak již ve čtvrtém ligovém utkání po sobě.

Druhou ránu si domácí, jejichž kouč Stanner šetřil několik hráčů základní sestavy, zasadili sami. Strůjce první jablonecké branky Piták poslal ve 24. minutě přetažený centr do pokutového území a obránce Mach, který letos nastoupil teprve potřetí, si nechtěně hlavou vstřelil ukázkový vlastní gól.

Boleslavi v útoku chyběla dravost útočníka Chramosty, jemuž disciplinární komise zastavila činnost za jeho simulování v odvetě semifinále Ondrášovka Cupu v Kroměříži. Částečně Chramostu zastoupil jeho náhradník Řezníček, který osm minut po druhé jablonecké trefě snížil po nahrávce Kuliče.