FK Mladá Boleslav - FK Baumit Jablonec 1:2

Boleslav přivítala doma Jablonec a ten důrazně uťal její vítěznou sérii.

Hosté byli od úvodních minut jasně lepším týmem a hrozili převážně po pravé straně, kde domácím motal hlavu především neúnavný Haurdič. Úvodní šance zápasu přišla právě z pravé strany, kde se po centru Zábojníka zjevil na malém vápně Kovařík, ale překopl. Boleslav se do útoku téměř nedostávala, jelikož hosté velmi důsledně napadali rozehrávku v hloubi pole. Výjimkou tak byla pouze střela Sedláčka, kterou Špit vyrazil.

Jablonec se dočkal zasloužené odměny za svou aktivitu ve 28. minutě, kdy centr Haurdiče poslal hlavou do sítě Lafata. Boleslav mohla vyrovnat z následného brejku, ale Chramosta trefil v největší šanci Boleslavi jenom tyč. V závěru poločasu předvedl fotbalovou parádu Kovařík, který prokličkoval domácí obranou a svou dělovkou zvýšil na 2:0 pro Jablonec. „První poločas jsme totálně zaspali,“ sypal si popel na hlavu útočník Chramosta. Ten litoval i zahozené šance: „Škoda, že střela skončila jenom na tyčce. Kdyby se nám podařilo vyrovnat, zápas by vypadal úplně jinak.“

Hosté se ve druhém poločase zaměřili spíše na bránění dvoubrankového vedení, a tak se na dostřel dostala i Mladá Boleslav. Náznaky jejích šancí však dokázala konsolidovaná obrana Jablonce zastavit, a když už domácí Špita překonali, zastavil míč na brankové čáře Drsek.

Nakonec se přeci jen domácí gólu dočkali. Už v nastaveném čase se dostal k míči mladíček Chramosta a zaznamenal alespoň čestný úspěch. „Škoda, že ta branka nepřišla o trochu dříve,“ zalitoval nakonec Chramosta.

Jan Chramosta, útočník Mladé Boleslavi: Nevím, proč se nám nepodařilo navázat na tři výhry v řadě. První poločas jsme doslova prospali a zaslouženě jsme prohrávali. Škoda, že se mi nepodařilo proměnit mou šanci, neboť za stavu 1:1 by zápas vypadal úplně jinak. Druhý poločas jsme sice zabrali, ale gól jsme dali až příliš pozdě. Škoda, že ten gól nepadl dříve, protože pak by se dalo s výsledkem něco udělat.

František Komňacký, trenér Jablonce:
Odehráli jsme velmi dobrý první poločas. Z naší kombinační hry jsme si vytvořili velké množství šancí. Při těch neproměněných mě trochu mrazilo, aby se nám to nakonec nevymstilo. Druhý poločas už tak dobrý nebyl. Těžko říci, zda to bylo naším polevením, nebo zlepšenou hrou Boleslavi. Místy jsme se ocitli pod tlakem. Mrzí mě zbytečný inkasovaný gól v závěru, ale naštěstí už přišel hodně pozdě.

Karel Stanner, trenér Mladé Boleslavi: Dnes jsme prohráli zaslouženě, protože jsme lajdáckým výkonecm darovali soupeři prostor a branky. Navíc jsme vůbec nebyli důrazní. Byl to katastrofální poločas. Ten druhý byl už lepší, přišly i šance a nakonec jsme i dali jeden gól.
Branky: 90. Chramosta – 28. Lafata, 45. Kovařík

Rozhodčí: Kovařík 3 – Pelikán, Vysloužil. ŽK: Kúdela, Mendy, Procházka, Sedláček, Kalina – Zábojník, Haurdič, Drsek. Diváci: 3451.

Boleslav: Šeda 3 – Hrdlička 4 (81. Bořil), Procházka 4, Rolko 3, Kalina 5 – Sedláček 3, Sylvestre 4, Mendy 3, Kúdela 3 – Kulič 4 (64. Táborský), Chramosta 3. Trenér: Stanner.

Jablonec: Špit 2 – Jablonský 3, Pavlík 2, Drsek 1, Zábojník 2 – Kovařík 2, Eliáš 2 (89. Krejčí), Loučka 2, Jarolím 2, Haurdič 1 (58. Michálek 3) – Lafata 2 (87. Pekhart). Trenér: Komňacký.