FK Mladá Boleslav - SK Hradec Králové 1:2

Mladá Boleslav se sice těší ze semifinálové účasti v Ondrášovka Cupu, ale v lize prohrála už potřetí v řadě a dnes sehrála spíše smolný zápas. „Rozhodovaly branky a ty my jsme v prvním poločase přes šance nestříleli. Chramosta nedal první příležitost a soupeř pak chodil do gólových brejků po našich standardních situací,“ viděl domácí trenér Karel Stanner hlavní příčinu prohry Středočechů.

Po pauze se přitom jeho tým rval o vítězství co se dalo. „Ve druhé půli byla hra jednoznačně v naší režii především díky zlepšenému pohybu. Prospěly i tři střídání, jenže dál jsme zahazovali šance. V tabulce už nyní ztrácíme tolik bodů, že jiná cesta do evropského pohárů než přes pohár, pro nás už není,“ potvrdil boleslavský kouč, co bude prioritou jeho týmu ve zbytku jara.

Hosté znovu zvýšili svůj jarní bodový zisk a místo nováčkovských problémů prohání týmy z horní poloviny tabulky. „Utkání splnilo, co jsem očekával: Boleslav nastoupila maximálně ofenzívně, ale nám se dařilo eliminovat její sílu důsledným napadáním a k tomu jsme přidali efektivní koncovku. Hlavní zásluhu na výhře však má brankář Koubek,“ pochválil po utkání hradecký trenér Václav Kotal mladíka, který má za sebou vydařenou ligovou premiéru.

Chvílemi ale přetížená obrana Východočechů nestíhala, Koubek se nestačil ohánět. „Měli jsem zbytečné ztráty míče v předfinálních přihrávkách. Vítězství i proto nepřeceňuji, na můj vkus tam bylo plno chyb, které by se nám příště nemusely vyplatit,“ uzavřel Kotal tiskovou konferenci.

Branky: 64. Chramosta – 20. Fischer, 45.+1 Zelený.

Rozhodčí: Jílek – Zlámal, Pospíšil. ŽK: Procházka, Šírl, Opiela – Klapka, Koubek. Diváci: 1523.

Boleslav: Miller – Kalina (46. Kysela), Johana, Rolko, Šírl – Mendy, Procházka (46. Kúdela), Opiela, Táborský (58. Dimoutsos)- Kulič, Chramosta. Trenér: Stanner.

Hradec Králové:
Koubek – Zelený, Chleboun, Kasálek (68. Hochmeister), Pávek – Rezek, Fischer, Klapka – Pilař, Černý (81. Mišinský), Štěpán (71. Pokorný). Trenér: Kotal.