Jsou postrachem obran prvoligových týmů fotbalové Gambrinus ligy. V pátek a v pondělí však ukázali, že by klidně mohli naskočit jako výpomoc Miloši Holaňovi v lize hokejové.

Fotbalisté FK Mladá Boleslav se totiž proti sobě postavili v již tradičním měření sil na bruslích. Po loňském souboji s Hradcem Králové a předloňském měření sil s Viktorií Žižkov, byl letos v plánu zápas se Slovanem Liberec.

Ten však nedal dohormady dostatek bruslařů, a tak si to Boleslavští rozdali dvakrát proti sobě.

FKMB bílí – FKMB černí 7:1

První gól padl z trestného střílení. Úspěšně ho provedl kustod Pavel Uhlíř v černém dresu a tím potrestal vlastní podražení Šedou. Odstartoval tím kanonádu svého týmu. Teprve za rozhodnutého stavu 7:0 se střelecky prosadili hráči v bílých dresech. Jejich jediný gól dal Kúdela.

Branky: Kulič 2, Miller 2, Sedláček, Uhlíř, Johana - Kúdela. Rozhodčí: Chramosta.

Černí: Kysela - Uhlíř (kustod), Kulič, Fabián, Miller, Sedláček, Šírl, Johana. Dvířka střídačky otvíral a zavíral Jakub Řezníček.

Bílí: Rolko - Kubíček (masér), Táborský, Šeda, Opiela, Procházka, Kúdela. Dvířka střídačky otvíral a zavíral Zahustel.

FKMB černí – FKMB bílí 8:7

Pondělní hokejové odvetné střetnutí v porovnání s pátečním duelem bylo dvojnásobně bohaté na góly, přestože brankáři se činili velmi zdatně a spoustu tvrdých i záludných střeleckých pokusů zlikvidovali.

Oba gólmani, Rolko v bílém dresu a Kysela v černém triku, byli dlouho neprůstřelní. Po téměř půlhodině bez úspěšné trefy bílý Šírl nastřelil tyčku Kyselovy branky a z okamžitého protiútoku černý Opiela překonal Rolka. Načež se s góly v Rolkově brance roztrhl pytel.

Teprve za stavu 5:0 pro černé se proti brankáři Kyselovi prosadil kustod Uhlíř. Gól sice nedal hokejkou, ale v tlačenici na brankovišti pravděpodobně kolenem, ale nikdo neprotestoval, takže byl uznán.

V závěrečné třetině góly padaly střídavě do obou branek, přičemž bílí skóre stáhli na rozdíl jediného gólu. Vyrovnat se jim však nepodařilo. Parta v černých dresech vyhrála o gól především výtečné střelecké formě Procházky, autora čtyř gólů.

Branky: Procházka 4, Opiela, Miller, Johana, Táborský - Uhlíř 2, Šírl 2, Kúdela, Skoupý, Kulič .

Černí: Kysela - Sedláček, Chramosta, Kúdela, Opiela, Táborský, Johana, Procházka.

Bílí: Rolko - Šeda, Kulič, Sedláček, Šírl (který si přivezl na pomoc bratra) Skoupý (masér), Kubíček (masér), Uhlíř (kustod).