FK Mladá Boleslav – Dukla Praha 4:1

Ve druhém přípravném utkání byli boleslavští fotbalisté o poznání lepší než jejich druholigoví protivníci, což se jim podařilo vyjádřit i gólově. Za Boleslav se trefili Táborský, Kúdela, Mendy a Chramosta.

V úvodu zápasu pražský Pázler povedeně vystřelil a boleslavského Millera přinutil k robinsonádě k levé tyči. Potom zůstal boleslavský gólman na dlouhou dobu bez práce.

V 7. minutě pražská obrana poprvé zaváhala – nejprve uvnitř vápna faulovala Kuliče a vzápětí Kúdelu, proto sudímu nezbylo, než nařídit pokutový kop. Ve vedoucí gól ho proměnil Táborský. Deset minut po penaltě zkoušený chorvatský záložník Skorič vystřelil vedle branky Dukly.

Druhý poločas se Boleslavi povedl hlavně střelecky. V 51. minutě se Kúdela opřel do míče z více jak dvaceti metrů a trefil se krásně k pravé tyči.

V 57. minutě vystřelil z rohu trestného území Šírl, zblokovaný míč se dostal k Mendymu, který z deseti metrů zvýšil vedení - 3:0.

Za deset minut vybojoval na půlící čáře míč Rolko, poslal do útoku Jakuba Řezníčka, který na hranici pokutového území uvolnil Jana Chramostu. Jeho křížná rána se od pravé tyče odrazila do sítě soupeře.

Deset minut před koncem boleslavský brankář Šeda vyrazil nebezpečnou střelu, ale nakonec čisté konto neubránil. V předposlední minutě ho spoluhráči z obrany nechali samotného proti Svatonskému, jenž šťastnou přízemní střelou zkorigoval výsledek na 4:1.

Boleslavští hráli bez pětice marodů Janíček, Kysela, Procházka, Zahustel, Opiela. Naopak se v modrobílém dresu představil teprve devatenáctiletý chorvatský talent Mile Skorič, který přišel do Mladé Boleslavi na testy z prvoligového NK Osijek, který předloni vyhrál chorvatský pohár.

Boleslav: Miller (46. Šeda) - Kalina, Johana (46. Dimitrovski), Rolko, Šírl - Mendy (71. Volf), Kúdela, Skorič, Táborský (46. Fabián) - Řezníček (79. Sedláček), Kulič (46. Chramosta).