Gambrinus liga má zaslouženou zimní přestávku. Totéž se nedá říci o boleslavských fotbalistech, kteří polykají dávky zimní přípravy.

Po podzimu mají skvělou výchozí pozici k útoku na vysněné evropské poháry. Z pátého místo číhá v zákrytu a na třetí místo ztrácí pouhý bod. Navíc po dlouhé době přežili zimu v českém poháru.

O hodnocení jsme požádali osobu nejpovolanější – prezidenta FK Mladá Boleslav Josefa Dufka.

Když se ohlédnete za podzimem – co se Boleslavi podařilo a co ne?
Podařil se nám výraznou měrou zlepšit herní projev. Předváděli jsme líbivý a atraktivní fotbal. S umístěním po podzimu jsme spokojeni, i když jsme na tom mohli být i lépe, nebýt nezvládnutého domácího zápasu se Slováckem.

Jste na pátém místě, jaká to je výchozí pozice pro atak evropských pohárů?
Jsme bod za třetí Olomoucí, takže jsme výrazně ve hře o Evropu. Věříme, že po několika letech se nám to opět podaří.

Navíc nedošlo k žádné výrazně obměně v kádru.
Ani v letošní zimní přestávce nechystáme žádné zásadní zásahy do kádru. Mužstvo je stabilizované a sehrané a podle mne to je jeden z hlavních důvodů zlepšení herního stylu mužstva.

Jediný problém, který vznikl, je tedy kolem Australana Kerema Buluta?
Pro nás to byl velmi nečekaný problém. Už to, že musel odjet za reprezentací v rozehraném podzimu, neboť patřil do základní sestavy. Co se stalo potom, je ale velmi nepříjemné, jak pro něj, tak i pro klub. Do konce ledna by měl soud v Austrálii rozhodnout a já věřím, že to dopadne dobře. Jenom musím podotknout, že s ním tady u nás nebyl sebemenší problém, o to větší šok to pro nás byl. Navíc ani my nemáme z Austrálie úplně přesné informace.

Liga startuje na konci února, co tým čeká do té doby?
Kluci za sebou mají soustředění na horách, následuje další část přípravy v domácích podmínkách, které bude proloženo přáteláky. 4. února odlétá tým na soustředění do turecké Antalye. Zde bychom měli sehrát tři přípravné zápasy – dva již jsou domluvené. Budeme hrát s rumunským Universitatea Craiova a druhým soupeřem je maďarský Debrecín.

Dříve jste létali na Kypr, nyní dáváte přednost Turecku. Proč?
Jedeme tam potřetí v řadě a jsme tam maximálně spokojení. Jsou tam lepší tréninkové podmínky, počasí a také lepší možnosti soupeřů na přáteláky. Jinou variantu na soustředění jsme ani nehledali.

Existují v současné době nějaká jednání o posilách?
Máme několik hráčů vyhlédnutých na testy. Ti by se měli v Boleslavi ukázat v nejbližších dnech.

A opačným směrem? Je o někoho z Boleslavských zájem?
Konkrétní nabídka na odchod do ciziny nebyla.

Je někdo z hráčů na marodce?
Všichni hráči jsou v přípravě. Objevují se drobná zranění nebo nemoci, ale dlouhodobě zraněný není nikdo.

S čím bude Josef Dufek spokojen na konci jara?
Když skončíme do třetího místa v lize a také si přeji úspěch v Ondrášovka cupu, protože si myslím, že máme na finále. Dlouhodobě se nám v poháru nedařilo, když to řeknu kulantně, tak výsledky byly neuspokojivé. Letos to chceme napravit.