Senzační výsledek v přípravném turnaji čtyř ligových týmů zaznamenali v sobotu boleslavští fotbalisté. Po semifinálové výhře na penalty nad pražskou Slavií porazila Boleslav ve finále čelákovického turnaje Jablonec.

FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 2:1 PK

Utkání na čelákovické trávě se hrálo ve zkráceném čase 2x40 minut.

V počátečních minutách se hrálo bez vzruchu. Ten nastal až ve 32.minutě. Boleslavský trestný kop z dobrých třiceti metrů napálil Kúdela tak razantně, že slávistický brankář Valeš neudržel míč v náručí a pohotový Kysela ho dorazil do sítě - 0:1.

Po změně stran nejprve Šeda vyrazil šanci Badoua. V 50. minutě Janda brutálně prošlápl Kyselovi pravý kotník a boleslavského záložníka odvezli na vyšetření do nemocnice s podezřením na zle pošramocené vazy.

V 53. minutě po rohovém kopu boleslavská defenzíva neuhlídala u bližší tyče Badoua a ten hlavou vyrovnal - 1:1. V 61.minutě zkoušel Sedláček technickou ranou vyzrát na soupeřova brankáře, ale těsně minul pravý horní růžek. Pět minut před koncem Dembeleova bomba vypadla Šedovi z rukavic, ale napodruhé už míč zkrotil.

Protože utkání skončilo bez vítěze, o postupu do finále čelákovického turnaje musel rozhodnout rozstřel z místa pokutových kopů. Začal slávistický Grajciar a přestřelil, načež Sylvestre uspěl - 0:1. Ve druhé sérii Madou dal gól a Kulič napálil břevno - 1:1. Ve třetí sérii Volešák proměnil a Kúdela také - 2:2. Ve čtvrté sérii Belaid trefil břevno a Brunclík proměnil - 2:3. V poslední sérii uspěli Čelůstka i Hrdlička - 3:4. Do finále turnaje postoupila Mladá Boleslav.

Branky: 32. Kysela - 53. Badou.

Boleslav: Šeda - Brunclík, Johana, Dimitrovski, Hrdlička - Kysela (51. Fabián), Sylvestre, Kúdela, Sedláček (63. Bořil) - Kulič, Řezníček (73. Bulut).

FK Mladá Boleslav – Baumit Jablonec 3:1

V první boleslavské šanci se ocitl Chramosta a skončila rohem. Z jabloneckých hráčů Pekhart byl prvním, kdo zaměstnal brankáře Millera. V 7. minutě Táborského ránu jablonecký gólman vyrazil. Za deset minut po Chramostově centru bez přípravy vypálil Mendy a byl z toho jen další roh. Těchto standardních situací rozehrávali Boleslavští pět v úvodních dvaceti minutách. Ovšem bez efektu.

Ve 28. minutě po Mendyho centru byl sám před jabloneckým gólmanem Chramosta, ale hlavičkoval vedle levé tyče. Pět minut před pauzou na hraně boleslavského vápna Procházka prohrál souboj s Pekhartem, kterého však do šance nepustil nedovoleným zákrokem. Následný trestný kop poslal Jarolím přes hráčskou zeď do břevna Millerovy branky.

Ve 38. minutě po Bulutově přihrávce z pravého křídla hlavičkoval Procházka do brankáře Frydrycha. V poslední minutě poločasu Procházka uvolnil rozběhnutého Buluta, jenž sólo s jistotou proměnil, když se podle vybíhajícího brankáře trefil přesně k levé tyči – 0:1.

Druhý poločas začal Kúdelovou bombou, kterou Frydrych zkrotil na dva pokusy. V další akci Táborského centr hlavičkoval Kúdela těsně vedle jablonecké branky. V 50. minutě chybu Drska využil Táborský k individuálnímu průniku, který zakončil střelou těsně nad břevno.

V 51. minutě Krajčíkův rohový kop naše Benešovu hlavu a od ní míč směřoval nezadržitelně do boleslavské branky – 1:1.

Za necelých pět se však Boleslavští vrátili do vedení a podobně jako při prvním gólu po spolupráci Procházky s Bulutem. Téměř přes půlku hřiště prošel odvážně Procházka a přihrál na levou stranu Bulutovi. Ten si před šestnáctkou krátkou kličkou kolem bránícího soupeře připravil střelbu a přesně zamířil k pravé tyči – 1:2. Boleslavští byli nadále při chuti. Kalina připravil jasnou šanci Chramostovi, který ji však překvapivě prováhal. V 66. minutě finálový duel rozhodl Táborský povedenou bombou z pětadvaceti metrů do pravého horního růžku – 1:3.

Jablonečtí měli v závěrečné desetiminutovce tři šance, ale nedali ani jednu. Po Krajčíkově centru Lafata na penaltovém putníku netrefil pořádně míč, v další povedené akci běžel jablonecký snajpr sám na boleslavskou branku, ale netrefil ji. Tři minuty před koncem pronikl sám před boleslavského gólmana zkušený Piták, ale Miller jej famózně vychytal.

Branky: 51. Beneš - 38. a 55. Bulut, 66. Táborský.

Boleslav: Miller – Kalina, Rolko (17. Kúdela, 54. Charuza), Janíček, Fabián – Mendy (71. Dudka), Procházka, Opiela, Táborský – Chramosta (71. Bořil), Bulut.
Výsledky
Semifinále: Boleslav – Slavia 2:1 PK, Teplice – Jablonec 1:2 PK. O 3. místo: Slavia – Teplice 2:0. Finále: Boleslav – Jablonec 3:1