FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 0:1

Bohemians 1905, Kladno, Sparta, Jablonec, Teplice a České Budějovice. To není výčet všech týmů Gambrinus ligy, nýbrž těch, které dokázali vyhrát v Mladé Boleslavi. Městský stadion býval nedobytnou pevností, v letošní sezoně sem ale jezdí fotbalisté hostujících týmů jako na nákup. A odváží si body.

Navíc středeční zápas sledovala na nejvyšší soutěž trapná návštěva – 2452 diváků. Příčiny? Sychravé počasí, Boleslavi už o nic nejde, „atraktivní“ soupeř a především středeční termín 28. ligového kola.

Ti, kdo na fotbal ve středu přišli, navíc mnoho fotbalové krásy ani od jednoho mužstva neviděli. Boleslavští hráči působili dojmem, že ligu jenom dohrávají, Budějovičtí se naopak snažili o brzkou branku. „Do zápasu nevstoupili dobře, ale pak jsme odhodili nervozitu a podařilo se nám i skórovat,“ řekl hostující kouč Jaroslav Šilhavý. V 16. minutě se totiž dostal ke střele na hranici šestnáctky Ladislav Volešák a míč uklidil o tyč do Šedovy branky.

Společně s Ladislavem Volešákem nastoupila v hostujícím dresu ještě další trojice hráčů, kteří v minulosti hájili boleslavské barvy: Tomáš Sedláček, Jan Riegel a brankář Pavel Kučera. Ten si návrat na boleslavský trávník osladil vychytanou nulou. „Pavel Kučera je naše velká opora. I dnes nás několikrát podržel,“ řekl na jeho konto trenér Šilhavý.

To trenér Stanner mohl opět spílat na ofenzívu: „Byla to opět naše klasika, potřetí za sebou jsme nedokázali vstřelit gól.“

Nejblíže splnění toho úkolu byl v 55. minutě Tomáš Poláček, jenž přišel do druhého poločasu místo nevýrazného útočníka Chramosty. Z přímého kopu trefil břevno branky za Kučerou.

Stanner dělal, co mohl, ve druhém poločase kompletně vyměnil útok, když místo Táborského s Chramostou se o zápis do střelecké listiny pokoušeli Tafat s Bořilem. Těm v závěru pomáhal i vytáhlý stoper Rolko. Bez úspěchu. „Pokud hráči nejsou schopni vstřelit branku, nemohou ani čekat nějakou přízeň diváků,“ uzavřel Stanner.

Budějovičtí naopak mohou slavit, neboť jim tříbodový zisk z Mladé Boleslavi zajistil definitivní záchranu. „Dvě kola před koncem jsme zachráněni – to je paráda!“ rozplýval se Šilhavý.

Jaroslav Šilhavý, trenér Českých Budějovic: Máme samozřejmě radost, že jsme dvě kola před koncem zachránili ligovou příslušnost. Do zápasu nevstoupili dobře, ale pak jsme odhodili nervozitu a podařilo se nám i skórovat. Přes poločasové upozornění na nepolevení v aktivitě jsme se dostali ve druhém poločase pod tlak, ale precizní obranou a za přispění brankáře Kučery jsme výhru udrželi.

Karel Stanner, trenér Mladé Boleslavi: Je to opět opakování posledních zápasů. Navíc jsme si dnes nevypracovali tolik brankových příležitostí. Když už jsme si nějakou šanci vytvořili, tak jsme jí řešili zbrkle. V zápasech, kdy musíme hrát do plných, nám hodně chybí Marek Kulič. Pokud hráči nejsou schopni vstřelit branku, nemohou ani čekat nějakou přízeň diváků. Jsme sice nejproduktivnějším týmem ligy, ale ty branky nejsou rozloženy do všech zápasů. Buď vysoko vyhrajeme, nebo nejsme schopni vstřelit gól.
Branky: 16. Volešák

Rozhodčí: Adam 3 – Wilczek, Gallo. ŽK: 0:0. Diváci: 2452.

Boleslav: Šeda 3 – Hrdlička 3, Rolko 3, Procházka 3, Kalina 2 – Sedláček 3 (63. Bořil), Kúdela 3, Sylvestre 3, Mendy 3 – Chramosta 3 (46. Poláček 3), Táborský 3 (70. Tafat). Trenér: Stanner.

Budějovice: Kučera 2 – Leština 3, Žižka 3, Hunal 3, Riegel 3 – Volešák 2 (84. Mezlík), Černák 3, Otepka 3 (92. Jasanský), Hudson 3 – Sedláček 3 (77. Meszároš), Benát 3. Trenér: Šilhavý.