FK Mladá Boleslav – 1. FC Brno 0:0

Mladá Boleslav/ Mladá Boleslav doma opět nedokázala vyhrát. Tentokrát viděly necelé čtyři tisícovky diváků na Městském stadionu bezbrankovou remízu s Brnem. „Bod je pro nás málo,“ řekl domácí kouč Dušan Uhrin. Záložník Jan Kysela, který do zápasu naskočil do utkání na posledních dvacet minut, jej doplnil: „Měli jsme vyhrát. Šance jsme na to měli, ale bohužel nám chyběla trocha štěstí a také důraz v zakončení.

To hosté na jakoukoliv ofenzivu naprosto rezignovali a brankář Šeda se v brance spíše nudil. „Museli jsme se potýkat se změnami v sestavě,“ řekl hostující kouč Beránek. Tomu chyběli na mistrovství světa dvacetiletých hrající Rabušic s Marečkem a také musel již po dvaceti minutách hry ze hřiště odstoupit pro zranění obránce Jílek.

Boleslav měla tedy více ze hry a logicky šance. V prvním poločase zahodili dobré hlavičky Táborský a také kapitán Kulič. Po pěti minutách druhé pětačtyřiceti­minutovky se mohli domácí dostat do vedení po poněkud sporné situaci. Golman Bureš se ve vzduchu srazil s Mendym, míč se dostal k volnému Lemessovi, který však prázdnou branku minul.

Dušan Uhrin míchal se sestavou, jak to jen šlo. Nejprve nahradil Lemessu Peckou, ten ale vidět příliš nebyl. Pak nahradil Kysela kapitána Kuliče, místo nějž se na hrot postavil Mendy. Jan Kysela se hned po příchodu nejprve uvedl drzým průnikem a pak také bleskurychlou dorážkou, která skončila na břevně. Rozhdnout mohl v samotném závěru zápasu Rajnoch, ale jeho pokus zmařil skvělým vyběhnutím brankář Bureš.

„V závěru jsem se trochu obával, aby nepřišla ta naše devadesátá minuta, ale dnes jsme Brno v podstatě k ničemu nepustili,“ zhodnotil domácí kouč Uhrin. „Hráčům nicméně nemohu nic vytknout, protože dneska dělali pro úspěch maximum,“ uzavřel domácí lodivod.

Miroslav Beránek, trenér Brna: Poslední čtyři zápasy se oběma týmům nepovedli, a proto jsme očekávali velký boj. Museli jsme se vypořádat se změnami v sestavě, neboť nám chyběli reprezentanti Mareček s Rabušicem, což se na naší hře projevilo. Navíc jsme museli ve dvacáté minutě sáhnout do obrany, ale Červínek zvládl těžké utkání dobře. Nehráli jsme tak, jak bychom asi chtěli a byli jsme po celý zápas pod velkým tlakem domácích. Proto smekám před naší obranou, že ten tlak Boleslavi přestála. Navíc jsme soupeři nabídli i velké množství standardek.

Dušan Uhrin, trenér Mladé Boleslavi: Hráli jsme celý zápas aktivně, ale opět se ukázala naše bolest, která nás provází a to je důraz v zakončení. V několika případech chyběl jenom malý kousek ke gólu. Hráčům nicméně nemohu nic vytknout, protože dneska dělali pro úspěch maximum. Věřím, že nám to vydrží. V závěru jsem se trochu obával, aby nepřišl ata naše devadesátá minuta, ale dnes jsme Brno v podstatě k ničemu nepustili.
Rozhodčí: Jílek – Filípek, Pospíšil. ŽK: Rolko – Lira, Križko, Smutný. Diváci: 3985.

Boleslav: Šeda 3 – Djalovič 3, Rolko 3, Rajnoch 3, Kúdela 2 – Táborský 2, Procházka 3, Opiela 3 (75. Sylvestre), Mendy 4 – Kulič 3 (72. Kysela), Lemessa 2 (59. Pecka 4). Trenér: Uhrin ml.

Brno: Bureš 2 – Jílek 3 (19. Červínek 3), Križko 4, Dvorník 2, Dřížďal 3 – Michna 1 (72. Smutný), Dostálek 3, Polách 3, Lira 3 – Došek 4, Dalmo 3 (84. Šural). Trenér: Beránek.