Bavili se všichni. Všichni, kdo přišli na včerejší zábavné odpoledne s boleslavským fotbalovým klubem.

Hráči s fanoušky totiž včera odpoledne obsadili boleslavské Bondy centrum. Na místě probíhala za obrovského zájmu fanoušků autogramiáda a focení
s hráči. Nechyběly ani doprovodné soutěže. Nejmenší fandové soutěžili ve výtvarné soutěži, když měli za úkol namalovat oblíbeného fotbalistu. Kdo byl nejčastějším námětem malých výtvarníků? Maskot Bolek!

Starší fandové si to pak rozdali se samotnými prvoligisty ve fotbale. Přesněji řečeno ve stolním fotbale.

A jak šla profesionálům zmenšená mutace jejich sportu?

Jak komu. Dobře si vedl třeba útočník Jakub Řezníček, který nezapřel svůj čich na branky. Dobře hrála také čerstvá řecká posila Elini Dimutsos. Ten sklidil pochvalu od svého fotbálkového spoluhráče Iva Táborského. „Bude to dobrá posila. Hned jak jsme začali hrát, tak dal gól,“ hodnotil akvizici z Panathinaikosu Atény boleslavský záložník.

Komu se ale vůbec nevedlo byla dvojice Procházka – Chramosta. Ta dostala od pozdějších vítězů celého turnaje pořádnou nakládačku. „Nevím, kolik to je!“ odbyl raději moderátora během zápasu Procházka.

V tu chvíli to bylo 0:6 v neprospěch fotbalistů. Nakonec se skóre zastavilo na slabých 1:9. „Hrál jsem to podruhév životě,“ řekl, možná v žertu, Václav Procházka. To ostatní z prvoligového kádru mají se stolním fotbálkem bohatší zkušenosti. „Fotbálek je v každém baru, takže s ním mám zkušenosti,“ přiznal známý bonviván Marek Kulič. Nejmladší z boleslavské party Marek Volf dokonce přiznal, že na improvizovaný turnaj trénoval: „Mám fotbálek doma, takže trénink proběhl.“ Ani Radek Šírl nehrál populární hospodskou hru prvně: „Jsem z vesnice, takže to znám dobře.“

Přesto mezi fotbalisty panuje jiná volnočasová zábava. Miroslav Miller prozradil, že v boleslavské kabině vládne karban. „Kluci pořád mastí karty,“ žaloval boleslavský brankář. Kdo zrovna nehrál fotbálek nebo se nepodepisoval davu fanoušků, ten se
s nimi fotil.

K dispozici byl fanoušků také Bolek Shop, tedy obchůdek s proprietami boleslavského klubu. Každý si tak mohl na místě zakoupit hrníček, plakát, šálu nebo dres Boleslavi a hned na místě si jej nechat od hráčů podepsat.

Někteří využili také přítomnosti vedení klubu a s funkcionáři prohodili pár slov, jiní radili kouči Stannerovi, kterak v sobotu vyzrát na Příbram.
Velký zájem byl také o dětský koutek. V něm se nejen kreslily soutěžní obrázky, ale také si mohli děti nechat namalovat tváře od samotných fotbalistů. Z dětského koutku se téměř nehnul Marek Kulič, který dětem na tváře kreslil modrobílé bojové barvy.

Jinou činnost prováděl s modrobílými barvičkami stoper Václav Procházka. Oblíbenec boleslavských fanynek nakreslil nesčetně srdíček zmiňovaným obdivovatelkám. Více jak hodinka s fotbalovým klubem se vydařila. „Fandové nám udělali radost, že přišli v tak hojném počtu. Snad mohu slíbit, že mi uděláme na jaře radost jim,“ uzavřel odpoledne prezident FK Josef Dufek.

Vítěz turnaje: Naštěstí nešlo o fotbal

Vítězem turnaje ve fotbálku proti hráčům FK Mladá Boleslav se stal, společně se svým parťákem, Jakub Brožek.

Fotbalisty jste rozdrtili 9:1, takže jste to asi nehráli prvně?
To rozhodně ne. Musím ale pochválit mého spoluhráče, který má skutečně natrénováno. Podržel to hodně vzadu a já pak v útoku neměl problém.

Takže fotbalisté byli bez šance?
Moc šancí neměli. Na druhou stranu, kdybycho si to rozdali ve velkém fotbale, tak by byl výsledek také 9:1 – ale pro ně!

Fotbalistům Boleslavi fandíte?
Nejsem sice úplně zdejší, ale na fotbal sem jedzdím. Moc se mi líbí hra boleslavských fotbalistů. Věřím, že jaro zvládnou a dostanou se do vysněných evropských pohárů.