Talentovaný záložník bosenské národnosti Jasmin Ščuk, jenž v letošním červenci oslavil jednadvacáté narozeniny a zařadil se do prvoligového kádru, včera podepsal s FK Mladá Boleslav nový kontrakt s platností do 30. června 2014.

Jasmin Ščuk se narodil v Mostaru a domovem mu je nedaleká Jablanica. Postupně oblékal dresy FK Turbina Jablanica, FK Sarajevo a Radnik FK, k nimž přidal čtyři mezistátní utkání za devatenáctiletou reprezentaci Bosny a Hercegoviny, než v roce 2009 zamířil do české Mladé Boleslavi.

„Přišel jsem nejprve na zkoušku a už jsem zůstal. Líbí se mi tady. Klub má velmi dobré sportovní zázemí a mladí hráči, jako jsem například já, zde mají potřebné podmínky pracovat na rozvoji své kariéry,“ prohlásil.

Za rok působení v třetiligové juniorce se prosadil do prvoligového kádru. První příležitost dostal od Karla Stannera letos na jaře při utkání v Plzni. Dosud má na svém kontě osm startů v Gambrinus lize, z toho tři v základní sestavě, při tom třetím v Olomouci dal svůj premiérový ligový gól, když po Kuličově rohu hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1.

„Jde správnou cestou,“ poznamenal na Ščukovu pracovitost současný trenér Miroslav Koubek.

„V Mladé Boleslavi se mi líbí, s českým jazykem problém nemám, ale schází mi moře. Přesněji přímořské klima. Středoevropské je nepříjemné nestálostí.
Ráno je hezky a odpoledne prší, nebo naopak. Ale nevadí mně zase tolik, že bych s ním měl zdravotní problémy, jenom se mi nelíbí, protože jsem vyrůstal ve stálejším klimatu,“ přiznává Jasmin Ščuk upřímně drobnou klimatickou kaňku na svém českém angažmá.