VÍCE V SOBOTNÍM TIŠTĚNÉN VYDÁNÍ BOLESLAVSKÉHO DENÍKU

Do Mladé Boleslavi přichází stříbrný medailista z MS 2007 U20 Jakub Mareš, ofenzivní záložník nebo útočník s perspektivou vypracovat se v osobnost mladoboleslav­ského týmu.

Pětadvacetiletý ofenzivní záložník či útočník Jakub Mareš je odchovanec teplického fotbalu a do prvoligového kádru poprvé nakouknul v podzimní sezóně 2004. Potom hostoval v Ústí nad Labem (2005–06) a Slovácku (2006–07). V létě 2007 se podílel na zisku stříbrných medailí české reprezentace na světovém šampionátu dvacetiletých fotbalistů, který se konal v Kanadě. Tehdy se ze Slovácka vrátil do teplického kádru. V červenci 2011 odešel na hostování do pražské Sparty, která však na něho neuplatnila opci. Místo návratu do Teplic, přestoupil do Mladé Boleslavi.

Jakub Mareš, který pětadvacáté narozeniny oslavil před necelým měsícem, se upsal FK Mladá Boleslav v pátek na tři a půl roku, čili do 30. června 2015.

Zároveň také FK na svých webových stránkách prozradil, že prodloužil smlouvy s Miroslavem Millerem a Adrianem Rolkem.

Jednatřicetiletý brankář Miroslav Miller přišel z pražské Admiry do tehdy druholigové Mladé Boleslavi v lednu 2001. Znamená to, že v našem klubu načal dvanáctý rok bez přerušení. V Gambrinus lize odchytal celkem 168 utkání. Byl u historických událostí FK Mladá Boleslav, postupu z druhé do první ligy, působení v evropských pohárech i u loňského zisku národního poháru. V těchto dnech podepsal novou smlouvu s platností do 30. června 2014.

Třiatřicetiletý stoper Adrian Rolko fotbalově vyrostl v Hradci Králové, odkud do Mladé Boleslavi přestoupil v létě 2006. Od té doby v mladoboleslavském dresu odkopal 129 mistrovských utkání v Gambrinus lize (před tím za Hradec jen 22). Byl u loňského vítězného tažení v národním poháru. V těchto dnech podepsal novu smlouvu v trvání do 30. června 2013.