FK Mladá Boleslav - Bohemians 1905 2:0

Boleslavský kouč Miroslav Koubek byl rád, že jeho tým v domácím prostředí poprvé od srpna dokázal vyhrát a tím se dostal na páté místo v lize.

„Měli jsme před zápasem jasnou motivaci: potvrdit čtyři body, které jsme uhráli ve dvou venkovních zápasech. Pokud bychom dnes nevyhráli, přišlo by to vniveč. Zvládli jsme to a převládá ve mně pocit z dobře odvedené práce,“ uvedl Koubek. „Je dobře, že jsme se dotáhli do první pětky v tabulce. Boleslav na tu scénu patří a hráči to dnešním výkonem potvrdili,“ dodal trenér, jehož tým se příští sobotu představí na hřišti vedoucí Sparty.

Důležité podle něj bylo, že se domácí vyrovnali Bohemians v agresivitě. „Šlo o to, abychom zvládali hlavičkové souboje, získávali odražené míče a dařilo se chodit do rychlých protiútoků. Určité věci v přechodové fázi jsme mohli zvládnout lépe a možná jsme mohli přidat i víc branek, ale i tak výhru 2:0 beru,“ poznamenal Koubek.

Při střele útočníka Bohemians Nešpora, která se od břevna odrazila k brankové čáře, ale sudí branku nakonec neuznali, mu prý zatrnulo. Bál se, aby se neopakoval scénář posledního domácího utkání s Hradcem Králové, v němž Boleslav neudržela těsné vedení. „Jsem rád, že jsme to dnes ustáli. Za stavu 1:0 nikdy nemáte vyhráno,“ uvedl Koubek.

Bohemians 1905 dnes podle svého trenéra Pavla Medynského nesehráli příliš dobrý zápas. „Prvních dvacet minut jsme se na hřišti hledali, nevěděli jsme, kudy na Boleslav. I když jsme hru po přestávce vyrovnali, pořád jsme nedokázali být příliš nebezpeční. Měli jsme málo pohybu a kvality v záloze, která nedokázala zásobovat naše útočníky. Když branku soupeře neohrozíme, těžko můžeme myslet na to, že skórujeme,“ litoval Medynský.

Mrzelo jej, že se sudí rozhodli neuznat branku po Nešporově střele ve chvíli, kdy Pražané 0:1 prohrávali. „Mohl to být klíčový okamžik, soupeře bychom vyrovnáním třeba rozhodili. Ale nikdo to moc dobře neviděl. V takových situacích by bylo přínosem video,“ dodal Medynský.

Branky: 14. Zahustel, 79. Procházka.

Rozhodčí: Kovařík – Kordula, Hájek. ŽK: Kúdela, Šírl – Žižka, Nešpor. Diváci: 3164.

Boleslav: Miller – Kysela, Johana, Rolko (46. Janíček), Šírl – Kúdela, Procházka – Zahustel, Kulič (88. Ščuk), Bulut (65. Řezníček) – Chramosta.

Bohemians:
Sňozík – Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka – Moravec, Šumský (60. Budínský), Borek (77. Kraják), Bartek – Škoda, Nešpor (67. Bálek).