Pokud fotbalisté Mladé Boleslavi narazí na Jablonec v penaltovém rozstřelu, je zle. Finále sobotního premiérového ročníku turnaje o pohár starosty Benátek nad Jizerou svedlo do finále právě tyto dva celky. A stejně jako v rok starém finále českého poháru z něj opět vyšli vítězně seveřané. Ale pojďme popořádku.

Teprve ve třetím utkání letní přípravy se Boleslavští radovali z vítězství. První poločas měl mírnou převahu Hradec, druhý se naopak většinou hrál na jeho polovině hřiště. Oba týmy se pokoušely o kombinační hru navzdory riziku vyplývajícího z nesehranosti.
Jediný gól semifinálového zápasu přišel v 76. minutě. To předvedli Boleslavští rychlou a především úspěšnou akci po levé straně. Skalák uplatnil svoji rychlost a ostrým centrem našel před benáteckou brankou Mehanoviče, jenž dobře mířenou ranou rozhodl utkání. Zaznamenal tak druhou branku ve třetím zápase – ve středu se totiž trefil do sítě Příbrami.
Ve druhém semifinále zdolal Jablonec České Budějovice 2:0.
Finále bylo už na branky výživnější a hlavně přineslo skvělou diváckou podívanou v závěru zápasu.
Skóre zápasu otevřel už v páté minutě Magera, jenž hlavou usměrnil do sítě centr Skaláka. Byl to opět vytáhlý boleslavský záložník, kdo zvyšoval v 65. minutě už na 2:0 pro Boleslav. Opět hlavou, tentokrát po centru Moukanzy. Bezprostředně po zahájení hry, ztratili Boleslavští míč a jablonecký brejk vyvrcholil nedorozuměním Štohanzla s Šedou, načež Romera snadno dal gól do prázdné boleslavské branky. Za minutu bylo dokonce vyrovnáno zásluhou Hubníka.
Další gól nepadl a šlo se na penalty. Ty nakonec zvládl lépe Jablonec.

FK Mladá Boleslav – SK Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branka: 76. Mehanovič. Rozhodčí: Matějíček. Diváci: 500.
Boleslav: Hruška – Bartl (46. Pajer), Navrátil, Hůlka, Lakičevič (46. Thalamy) – Ščuk (46. Šisler), Milla (46. Eliáš) – Bořil, Mehanovič, Moukanza – Ďuriš (46. Skalák).
Hradec: Kuciak (46. Ottmar) – Holeš, Plašil, Križko, Poděbradský – Halilovič, Hable – Bláha, Černý, Zorvan – Jukl.

FK Mladá Boleslav – Baumit Jablonec 2:3 pk (1:0)

Branky: 5. a 65. Magera – 66. Romera, 67. Hubník. Diváci: 500.
Boleslav: Miller (46. Šeda) – Thalamy (55. Bartl), Vraštil, Smejkal, Rosa – Ščuk, Šisler (46. Milla) – Skalák (58. Eliáš), Magera (65. Bořil), Štohanzl (78. Mehanovič) – Ďuriš (55. Moukanza).
Jablonec I. poločas: Šebek – Fantiš, Pernica, Marek Kysela, Novák – Pospíšil, Kubista – Kovář, Jun, Crnkič – Doležal.
Jablonec II. poločas: Šebek – Romera, Rossi, Beneš, Novák – Loučka, Čížek – Moulis, Skwarczek, Kopic – Hubník.