Boleslavský Městský stadion zažije zítra večer fotbalový svátek. Ve 20.15 hodin se střetne Česká republika s Německem o postup do finále Mistrovství Evropy devatenáctiletých fotbalistů.

Boleslavský fotbalový stadion si už odbyl v rámci šampionátu dvě generálky. Nejprve ve střetnutí Itálie a Řecka, které přilákalo jen málo početnou obec diváků, pak v utkání ČR – Itálie,, kdy byl stadion nabit až po střechu.
Přestože naši mladí reprezentanti s Itálií prohráli 3:4, do semifinále postoupili. Divoká přestřelka se divákům musela líbit, a tak se očekává, že i zítra vytvoří našim reprezentantům v boji o postup do finále báječnou atmosféru.
Čeští reprezentanti trénovali v jabloneckých Břízkách, odkud se přesunuli do Prahy a ubytovali ve stejnojmeném hotelu.

Vrásky na čele trenéra Jakuba Dovalila vyvolalo zranění pravého obránce Radima Řezníka. Mírně natržený vaz v kotníku však podle týmového lékaře Alexandra Kučery nebude bránit, aby se tento řízný bek dnes proti Němcům na kraj obrany nepostavil.

Pro hráče české reprezentace bude utkání s Němci vrcholem jejich hráčské kariéry. Bronzové medaile už mají. Rádi by však dosáhli na medaile z dražšího kovu.

Spoléhají i na boleslavské obecenstvo, které je báječným způsobem podpořilo už v utkání s Itálií. Čeká se vyprodaný stadion.
Proto byl už dnes zahájen na toto utkání předprodej, který pokračuje zítra od 13 hodin v pokladně hlavního vchodu na stadion. Vstupenka stojí 50 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma.

Dnes v 17.30 hodin se bude také hrát druhé semifinále v Plzni, kde se střetne Itálie s Maďarskem.
A rozhoupala se i Česká televize. Podle posledních informací by v přímém přenosu měla utkání ČR – Německo vysílat veřejnoprávní televize na programu ČT4 Sport.