Trenér Dušan Uhrin končí v prvoligovém Fotbalovém klubu Mladá Boleslav. Boleslavskému deníku informaci potvrdil dobře informovaný zdroj uvnitř klubu.

Do konce roku

„Uhrin skončí k 31. prosinci 2009,“ potvrdil zdroj pod podmínkou zachování anonymity kolem 14. hodiny.

Vedení klubu odchod trenéra prvoligového týmu potvrdilo až po 17. hodině, ale bez uvedení důvodu. "Obě strany se dohodly, že uzavření úmluvy nebudou komentovat," uvedl večer mluvčí Jiří Koros.

Dušan Uhrin ml. - vizitka

Datum narození: 11.10.1967
Pozice: Trenér

close zoom_in

Týmy:
Rudá Hvězda Strašnice
PFK Union Praha
Vyšehrad Praha
Sparta Praha B
Tatran Poštorná
SK Slavia Praha B
Bohemians Praha
FK Mladá Boleslav
Politehnica Ştiinţa Timişoara
CFR Cluj
FK Mladá Boleslav

Podle našich zdrojů odchází Dušan Uhrin po vzájemné dohodě s vedením klubu. „Určitě za tím není nějaká nespokojenost s prací,“ vyvrací zdroj. Prvoligový klub by přitom mohl v nejvyšší soutěži odvádět lepší výkony. Zatím je na šestém místě tabulky.

Kdo Uhrina na postu hlavního trenéra zatím není jasné. Zápasovou generálku na jarní odvety Gambrinus ligy sehrají boleslavští fotbalisté se Slovanem Liberec, který je třemi góly vypráskal v závěrečném mistráku starého roku, ale už pod jiným vedením.

Cíle se nepovedly

Dušan Uhrin opustil Mladou Boleslav před více než dvěma roky, když před odchodem do Rumunska dovedl v posledním kole ligy tým na třetí místo v lize a ke startu v Poháru UEFA.

Počátkem května 2009 se dvaačtyřicetiletý kouč vrátil tehdy čtyři kola před koncem sezony místo odvolaného kouče Pavla Hapala. Věřil, že mužstvo vrátí na pohárové příčky.

Generálka se Slovanem

Zápasovou generálku na jarní odvety Gambrinus ligy sehrají boleslavští fotbalisté se Slovanem Liberec, který je třemi góly vypráskal v závěrečném mistráku starého roku, ale už pod jiným vedením.

Na prvním tréninku se Boleslavští sejdou v pondělním dopoledni 4. ledna. V závěru prvního tréninkového týdne sehrají přátelák s druholigovou rezervou pražské Sparty a ve dnech 11.-16. ledna absolvují kondiční soustředění v Nymburku, jehož součástí budou dvě přípravná utkání s druholigovými týmy Čáslavi a Mostu.

Příprava už bez Uhrina

Herní kemp v dosud neupřesněné lokalitě čeká boleslavské fotbalisty na přelomu ledna a února, přesněji 25. 1. – 5. 2. 2010. Jeho součástí budou tři až čtyři utkání, která zatím nejsou v níže uvedeném výčtu přípravných duelů.

Boleslavští mají v zimní přípravě zatím domluvených sedm utkání s druholigovými soupeři. Generálku na Gambrinus ligu sehrají proti Slovanu Liberec, který je sice prvoligovým rivalem, ale na jaře s ním o body hrát nebudou. Prvním jarním střetnutím Gambrinus ligy bude v neděli 28.února FK Mladá Boleslav - SK Kladno.

Plán dosud známých přátelských utkání FK Mladá Boleslav: close zoom_in

Sobota 9. ledna od 11,00 hodin FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha"B" (hřiště MB)

Středa 13. ledna od 10,30 hodin FK Mladá Boleslav - FK Zenit Čáslav (hřiště Nymburk)

Sobota 16. ledna od 11,00 hodin FK Mladá Boleslav - Baník Most (hřiště Nymburk)

Středa 20. ledna od 14,00 hodin FK Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov (hřiště MB)

Sobota 6. února od 10,30 hodin FK Mladá Boleslav - Graffin Vlašim (hřiště MB)

Středa 10. února od 14,30 hodin FK Mladá Boleslav - Vysočina Jihlava (hřiště MB)

Neděle 14. února od 15,00 hodin FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové (hřiště MB)

Neděle 21. února od 15,00 hodin FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec (hřiště MB)