Evropský fotbalový šampionát devatenáctiletých fotbalistů hostí Česká republika. Mladá Boleslav bude dějištěm hned tří utkání šampionátu.

Už v pondělí 14. července se na Městském stadionu v Mladé Boleslavi bude hrát utkání Řecko – Itálie, které má začátek v 19.30 hodin. V dalším boleslavském střetnutí se v neděli 20. července od 18 hodin představí Česká republika s Itálií. Třetí utkání bude semifinálové a na Městském stadionu se uskuteční ve středu 23. července ve 20.15 hodin.

Kouč české „devatenáctky“ Jakub Dovalil naordinoval svým svěřencům v úvodních dnech jabloneckého soustředění dvoufázové tréninky. „Po modelovaném čtvrtečním utkání budou mít dnes dopoledne kluci pozápasový trénink a odpoledne jim dám volno, abych je pár hodin neviděl,“ řekl trenér v nadsázce.

Českou reprezentační „devatenáctku“ povede s kapitánskou páskou liberecký obránce Jan Polák, který s týmem před dvěma lety zažil stříbrnou cestu do finále na mistrovství Evropy hráčů do 17 let v Lucembursku.

Jak velkou váhu přikládáte úvodnímu zápasu s Angličany?
Kdyby se nám podařilo zvítězit, byla by to paráda! Každý úvodní zápas je důležitý jak z hlediska výsledku, tak psychiky mančaftu.

Na severu Čech jste doma. Jakou zde čekáte podporu fanoušků?
Sám jsem zvědavý, kolik jich na naše zápasy přijde, když je doba prázdnin a dovolených. V Jablonci a v Liberci, co jsem viděl a slyšel, tak se pro propagaci šampionátu dělá hodně. Přál bych si, aby se návštěvy na naše zápasy přiblížily těm ligovým.

Cíl je jasný – postoupit ze skupiny a na mistrovství světa „dvacítek“ příští rok do Egypta. V čem je podle vás, kapitáne, největší síla české „devatenáctky“?
Jsme spolu už čtvrtým rokem, takže jsme dobře sehraní a také vnitřně držíme pohromadě, dokážeme na hřišti táhnout za jeden provaz. Věřím, že to prokážeme i v domácím prostředí mistrovství Evropy. Když se nám podaří oba cíle splnit, ještě si to spolu o další rok prodloužíme.

Los turnaje ME 2008 U-19
Pondělí 14. 7. 17.30 – Bulharsko - Maďarsko (Praha), 19.30 – Německo - Španělsko (Plzeň), 17.30 – Česko - Anglie Jablonec), 19.30 – Řecko - Itálie (Mladá Boleslav).
Čtvrtek 17. 7. 18.00 – Španělsko - Maďarsko (Příbram), 20.30 – Německo - Bulharsko (Plzeň), 18.00 – Česko - Řecko (Liberec), 20.00 – Anglie - Itálie (Jablonec).
Neděle 20. 7. 20.00 – Španělsko - Bulharsko (Praha), 20.00 – Maďarsko - Německo (Příbram), 18.00 – Itálie - Česko Mladá Boleslav), 18.00 – Anglie - Řecko (Liberec).
Středa 23. 7. 17.30 – Semifinále 1 (Plzeň), 20.15 – Semifinále 2 (Mladá Boleslav).
Sobota 26. 7. 19.00 – Finále (Jablonec).