Městský stadion v Mladé Boleslavi je dějištěm spolu s ostatními šesti stadiony fotbalového mistrovství Evrpoy fotbalistů do devatenácti let, jehož pořadatelství bylo svěřeno České republice. V pondělí začalyúvodní zápasy ve skupinách a Česká republika si lepší vstup nemohla přát. Zvítězila v Jablonci 2:0 nad Anglií, zatímco v Mladé Boleslavi remizovalo Řecko s Itálií 1:1, a to ještě více nahrává naší reprezentaci ke konečnému úspěchu.

Tři družstva z každé skupiny si zajistí účast na mistrovství světa v této kategorii. „Splnění tohoto cíle je naší povinností, zvláště když hrajeme v domácím prostředí,“ prozradil kouč české devatenáctky Jakub Dovalil.

Na utkání v Jablonci přišlo více jak šest tisíc diváků. Tak velkou návštěvu pořadatelé nečekali, a proto také velice brzo došlo pivo a klobásy. Jinak si však utkání diváci užili. Česko dvěma góly slavisty Necida skolilo hrdý Albion. Stínem bylo jen vyloučení dvou českých hráčů v závěrečné čtvrthodině (Heidenreich, Brunclík), kteří ve čtvrtečním utkání proti Řecku nebudou smět nastoupit.
Přesto čeští reprezentanti i v devíti hráčích uhájili čisté konto.

V Mladé Boleslavi nakonec utkání mezi Řeckem a Itálií skončilo spravedlivou remízou. Na střetnutí se přišla podívat tisícovka diváků a hrálo se v komorním prostředí.

Řekové byli agilnější v prvním poločase, kdy také využili hrubku ve středu italské obrany ke vstřelení vedoucí branky. Itálie sice ve druhém poločase zvýšila tlak, měla znatelnou převahu, ale vychýlenou mušku.

Řekové zcela vypadli ze hry, příliš se soustředili na uhájení jednobrankového vedení. Nakonec Itálii bodík zachranila nařízená penalta v samotném závěru utkání.

Euro zavítá do Mladé Boleslavi opět v neděli a dá se věřit, že hlediště bude tentokrát zaplněné. Diváci budou svědky utkání české reprezentace s Itálií.