Bylo to jako bláznivá jízda na horské dráze. Dvakrát čeští mladíci prohrávali, dvakrát vyrovnali. Na třetí italskou branku odpověď nenašli, zareagovali až po čtvrté pro-tivníkově ráně. Dvakrát se trefili na jedné straně Morávek, na druhé Poli. A Italové dohrávali o deseti…

Reprezentace do 19 let v Mladé Boleslavi prohrála 2:4, i tak ale postupuje ze skupiny z druhého místa a má jistou minimálně bronzovou medaili.

„Na anglickou pomoc spoléhat nechceme a nemůžeme,“ prohlá-sil před utkáním český kouč Jakub Dovalil. Právě Albion ale jeho mužstvo spasil, ačkoliv z toho sám neměl pražádný uži-tek…

V paralelně hraném duelu totiž Anglie porazila Řecko. A proto-že má horší vzájemný zápas než Česko, postupuje do semifinále ze skupiny B spolu s Itálií Dovalilův celek

Dvakrát Česko našlo na soupeřův direkt bleskovou odpověď. V první půli zareagoval na branku Poliho Necid, český kanonýr par excelence. A po obrátce to byl zase Morávek, kdo vyrovnal po trefě Bonaventury, jediného střídajícího hráče o poločasové přestávce.

Jenže pak Paloschi, fotbalista AC Milán, skóroval z penalty, navázal na něj Poli. A poslední slovo měl znovu Morávek. Italové dohrávali po vyloučení Mazzaraniho o deseti.

Oproti duelu s Řeckem udělal kouč Dovalil v sestavě jedinou změnu: namísto Wojnara nastoupil Reinberk, který Morávkovi nahrál na gól… Naopak hříšníci Brunclík s Heidenreichem, kteří se necha-li v úvodním utkání s Anglií vyloučit, zůstali jen na lavičce.

Dovalilův temperamentní protějšek Francesco Rocca v průběhu celého zápasu divoce gestikuloval a v poločase se mu povedl mistrný tah – poslal na hřiště Bonaventuru, jenž se dvanáct mi-nut poté trefil.

Obrovské šance zahodili na jedné straně Necid, na druhé Pa-loschi – oba se řítili na soupeřova gólmana úplně osamoceni.

Český výběr odehraje svůj semifinálový duel ve středu z lepší z dvojice Maďarsko – Německo (tyto týmy se střetly až po uzá-věrce tohoto vydání).

I v Boleslavi byla velmi dobrá divácká kulisa, stejně jako před-tím v Liberci s Jablonci. Městský stadion byl vyprodaný a po závěrečném hvizdu diváci českému týmu aplaudovali, přestože prohrál…