Boleslavští fotbalisté se před odjezdem na zimní soustředění stali finalisty prestižního mezinárodního turnaje Fortuna Víkend šampionů v největší pražské hale.

Zápas vidělo i několik desítek příznivců z města automobilů, ale také stovky lidí napojených přes internet, kde byly vysílány všechny zápasy v přímém přenosu.

Boleslavští porazili Viktorii Žižkov, když zejména v druhé části nedali soupeři žádnou šanci. Pak prohráli se Spartou, kde letenským padalo vše do branky na co sáhli, (Boleslav prohrávala již 1:7) a zápas skončil rekordním počtem branek.

K postupu do semifinále museli Boleslavští vyhrát o tři góĺy nad Slovanem Bratislava, což se povedlo. Ve skupině dala Boleslav nejvíce – tedy 21 branek.
V semifinále Boleslav narazila na staré známé z Liberce, které jednoznačně porazila a potvrdila, že umí nejen dávat hodně branek, ale věnovat se i defenzivě.

Finále s druholigovou Bohemkou bylo pražskou záležitostí. Hala plná zelenobílých příznivců hnala své hráče k celkovému vítězství a klokani vyhráli ve velké euforii a znovu dokázali, že jsou turnajovým mužstvem.

Boleslavští při tom ve finále dali příležitost i hráčům, kteří do té doby do turnaje nezasáhli, takže si na Víkendu šampionů zahráli postupně všichni. A navíc svěřenci Pavla Hapala ukázali, že i ve fotbale se dá hrát power play, tedy bez brankáře, čili vabank s cílem zvrátit výsledek. Nepodařilo se, ale asi tím zápas vstoupí do české fotbalově halové historie.

FK Ml. Boleslavi za druhé místo dostalo od pořadatelů 250 tisíc korun. Halový fotbal hraný s mantinely je úplně jiný sport, ale jak se ukázalo divácky velmi atraktivní. Splnilo se i přání Pavla Hapala, že se v něm nikdo nezranil.

JOSEF DONÁT