FK Mladá Boleslav – FC Twente Enschede 0:2 (0:2)

Fotbalisté Twente Enschede předvedli i v odvetném utkání třetího předkola Evropské ligy rozdíl mezi českým a nizozemským klubovým fotbalem. Po jasné výhře tak postoupili do dalšího kola, FK Mladá Boleslav v letošní pohárové Evropě končí.

V utkání přivítal ruský sudí už v první minutě Jakuba Mareše žlutou kartu za filmování v pokutovém území soupeře. S kapitánskou páskou nastoupil tentokrát, nejspíš vzhledem k zemi původu sudích, znalec ruského prostředí Radek Šírl.

Boleslav se chtěla rvát o postup, ale nesměla dostat gól. V takovém případě by silnému soupeři musela dát čtyři. Jejich touhu po zázraku ale rázně utnul nejlepší hráč prvního utkání Chadli, který po devíti minutách hry zakončil přesně rychlý brejk hostů a bylo definitivně rozhodnuto.

Další hřebíček do boleslavské pohárové rakve přišel ještě v prvním poločase, kdy se prosadil hlavou po standardní situaci, stejně jako před týdnem, záložník Fer.

Boleslav byla o poznání aktivnější než v úvodním zápase na nizozemské půdě, větší šanci si ale během celého zápasu vypracovat nedokázala.

Druhý poločas se dohrával spíše z povinnosti. Největší vzruch přinesla 66. minuta. Chadli se řítil z půlky hřiště sám na branku udělal i kličku Šedovi. Místo střely do prázdné branky ještě nahrával Tadićovi – přihrávka však trefila pouze tyčku a nic z toho nebylo.
V závěru zápasu se pak ještě střídavě zpívaným chorálem zdravily oba fanouškovské tábory a boleslavský stadion odměnil aktéry
zápasu skandovaným potleskem.

„Splnili jsme svůj cíl, a to bylo dát brzy gól a zápas tak rozhodnout. Navíc jsme udrželi čisté konto, za což jsem také rád," hodnotil zápas kouč hostů Steve McClaren. „Věděli jsme, s kým máme tu čest potkat se v tomto kole Evropské ligy. Dělali jsme, co jsme mohli, ale rozdíl mezi soupeři byl velký," hodnotil domácí kouč Miroslav Koubek.

Branky: 9. Chadli, 31. Fer. Rozhodčí: Lajuškin – Lebeděv, Vorontsov (všichni Rusko). ŽK: Mareš, Johana, Sivrič, Ondřejka – Schilder. Diváci: 3077. První zápas: 0:2, postoupilo Twente.

Boleslav: Šeda – Kysela, Johana, Zbrožek – Bořil, Brunclík (79. Opiela), Kúdela, Šírl – Sivrič, Magera (22. Ondřejka), Mareš (60. Nešpor).

Twente: Fernandes – Rosales, Douglas, Bjelland, Schilder (77. Wisgerhof) – Brama, Fer, Janssen – Tadič (61. Gutiérrez), Bulykin (64. Verhoek), Chadli.