Dvořáček dal gól pro synátora

Mladá Boleslav – Původně neměl do zápasu vůbec nastoupit. Útočník fotbalové Akumy Michal Dvořáček přivítal před deseti dny na světě prvorozeného syna Kryštůfka, a tak jeho životospráva v posledním týdnu nebyla zrovna podle vzoru sportovních příruček. Na střídačce svého týmu v zápase proti Strašnovu však nechyběl a domácí diváci si ho za utěšeného stavu 4:0 pro Akumu dokonce vyžádali na trenérovi Bartákovi.

2.9.2017

III. třída: Akuma Mladá Boleslav - Strašnov.Foto: Deník / Bílek Jaroslav

Ten jej poslal na plac 81. minutě. O tři minuty později už Dvořáček skluzem doklepával Kočího centr do prázdné branky. „To je gól pro mého syna!“ hlásil okamžitě směrem k divákům spokojený novopečený otec. Z jeho gólu pak neměl radost jenom za klandrem stojící bývalý fotbalista Bousova Lukáš Kalivoda. „Vsadil jsem se totiž s trenérem, že když Michala pošle na hřiště a on dá gól, tak já dorazím v týdnu s Akumou na trénink,“ drbal si hlavu z prohrané sázky Kalivoda, který tak bude muset s hřebíku sundat svoje kopačky.

Akuma si po sestupu a letním průvanu v kabině se svým prvním zápasem poradila na jedničku. Strašnov doma smetla 5:0. „Samozřejmě bychom se rádi pokusili o okamžitý návrat do okresního přeboru. Ale ve skupině máme několik týmů, které mají stejné ambice, takže to nebude nic lehkého. Ale za dobrý vstup do soutěže jsme samozřejmě po tom smolném loňském rádi,“ dodala fotbalová hvězda prvního fotbalového víkendu.

Ve skupině B se dělily body ve Struhách, kam přijelo béčko Luštěnic. Domácí nastoupili v omlazené sestavě s několika dorostenci a v poločase prohrávali rozdílem dvou branek. Pak ale dokázali zápas nejen vyrovnat, ale v 78. zásluhou Volkmana šli i do vedení. To jim nakonec ale až do konce nevydrželo, neboť za hosty ještě stihl odpovědět Archman. V Krnsku šly do vedení po gólu kanonýra Váňa Horky, ale domácí se nenechali vykolejit a ještě do poločasu třemi góly skóre otočili. A protože ve druhém poločase už žádný gól nepadl, mohli v Krnsku slavit výhru. Domácí vítězství Ledec a Žerčic režírovali střelci hattricků Donát s Konečným.

III. třída sk. B – 1. kolo

Akuma – Strašnov 5:0 (26. Vodháněl, 38. Strnad, 42. Havránek, 63. Bůžek, 84. Dvořáček), Struhy – Luštěnice B 3:3 (47. Michal, 50. Konopka, 78. Volkman – 2. Nový, 27. Hladík, 80. Archman), Krnsko – Horky B 3:1 (29. a 35. Hrdlička, 39. Vízek – 27. Váňa), Nemyslovice – Čejetice 2:4 (12. a 60. Zeyval – 11. a 21. Plintovič, 10. Buryán, 26. Horáček), Ledce – Pěčice B 5:2 (18., 21. a 73. Donát, 25. Blažek, 65. Kraus – 3. Vogl, 87. Moc), Žerčice – Předměřice 3:2 (62., 75. a 89. Konečný – 35. Buryán, 72. Petráš).

Text: Jaroslav Bílek, Petr Fencl

2.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vojtěch Němec.

Němec: Přišel jsem jako posila. To chci splnit!

Skládka odpadu. Ilustrační foto.

Kraj chystá setkání se starosty. Budou velkým tématem odpady?

K vážné nehodě se hasiči museli přímo prodírat

Střední Čechy – Těžká dopravní nehoda na Pražském okruhu u Jesenice nejenom zkomplikovala provoz na této dálniční komunikaci, ale také přinesla vážné problémy hasičům. Ve čtvrtek to připomněl Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů, jenž současně upozornil na dlouhodobou potíž: zvláště na dálnicích se řidiči nechovají tak, jak by měli. Pokud dojde k maléru a oni přijíždějí ke koloně, postaví se tak, jak dorazili. A pěkně auto na auto, takže manévrovat je pak složité.

OBRAZEM: Před Škoda Muzeem vzniká kluziště

Mladá Boleslav – Oblíbené kluziště na parkovišti před muzeem Škoda připravují pro zájemce o rekreační bruslení všech věkových kategorií pracovníci odborné firmy. Z tohoto důvodu bude parkování v této lokalitě omezené.

Kam na Boleslavsku za zábavou? Vyberte si!

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.