Ten jej poslal na plac 81. minutě. O tři minuty později už Dvořáček skluzem doklepával Kočího centr do prázdné branky. „To je gól pro mého syna!“ hlásil okamžitě směrem k divákům spokojený novopečený otec. Z jeho gólu pak neměl radost jenom za klandrem stojící bývalý fotbalista Bousova Lukáš Kalivoda. „Vsadil jsem se totiž s trenérem, že když Michala pošle na hřiště a on dá gól, tak já dorazím v týdnu s Akumou na trénink,“ drbal si hlavu z prohrané sázky Kalivoda, který tak bude muset s hřebíku sundat svoje kopačky.


Akuma si po sestupu a letním průvanu v kabině se svým prvním zápasem poradila na jedničku. Strašnov doma smetla 5:0. „Samozřejmě bychom se rádi pokusili o okamžitý návrat do okresního přeboru. Ale ve skupině máme několik týmů, které mají stejné ambice, takže to nebude nic lehkého. Ale za dobrý vstup do soutěže jsme samozřejmě po tom smolném loňském rádi,“ dodala fotbalová hvězda prvního fotbalového víkendu. 

Ve skupině B se dělily body ve Struhách, kam přijelo béčko Luštěnic. Domácí nastoupili v omlazené sestavě s několika dorostenci a v poločase prohrávali rozdílem dvou branek. Pak ale dokázali zápas nejen vyrovnat, ale v 78. zásluhou Volkmana šli i do vedení. To jim nakonec ale až do konce nevydrželo, neboť za hosty ještě stihl odpovědět Archman. V Krnsku šly do vedení po gólu kanonýra Váňa Horky, ale domácí se nenechali vykolejit a ještě do poločasu třemi góly skóre otočili. A protože ve druhém poločase už žádný gól nepadl, mohli v Krnsku slavit výhru. Domácí vítězství Ledec a Žerčic režírovali střelci hattricků Donát s Konečným. 

III. třída sk. B – 1. kolo

Akuma – Strašnov 5:0 (26. Vodháněl, 38. Strnad, 42. Havránek, 63. Bůžek, 84. Dvořáček), Struhy – Luštěnice B 3:3 (47. Michal, 50. Konopka, 78. Volkman – 2. Nový, 27. Hladík, 80. Archman), Krnsko – Horky B 3:1 (29. a 35. Hrdlička, 39. Vízek – 27. Váňa), Nemyslovice – Čejetice 2:4 (12. a 60. Zeyval – 11. a 21. Plintovič, 10. Buryán, 26. Horáček), Ledce – Pěčice B 5:2 (18., 21. a 73. Donát, 25. Blažek, 65. Kraus – 3. Vogl, 87. Moc), Žerčice – Předměřice 3:2 (62., 75. a 89. Konečný – 35. Buryán, 72. Petráš).

Text: Jaroslav Bílek, Petr Fencl