Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 1:3

Po výhře 3:1 ale velmi výrazně vykročili Boleslavané za jistotou záchrany první ligy. Dvě kola před koncem mají totiž na patnáctou Karvinou náskok pěti bodů. Boleslav navíc poskočila na desáté místo a v tabulce má za zády kromě zmiňované Karviné a posledního Brna ještě Ostravu, Zlín, Jihlavu a Slovácko.

„Vítězství se nerodilo lehce, ale nakonec to pro nás dopadlo dobře,“ hlásil s velkou úlevou po zápase mladoboleslavský kouč Jozef Weber. „Šli jsme v zápase do vedení, ale pak jsme se nechali zatlačit a domácí vyrovnali. S velkou dávkou štěstí jsme pak v závěru strhli zápas na naši stranu,“ dodal.

Ve 27. minutě poslal hosty z Mladé Boleslavi do vedení Konaté. Jiří Valenta nasměroval svou střelu z přímého volného kopu do tyče a u dorážky byl nejdříve právě boleslavský pravý záložník. Vedení však hosté do přestávky neudrželi. Mareš poslal do vápna přihrávku Vaníčkovi, který zamířil přesně k tyči, a stanovil tak poločasový stav 1:1.

Právě remízový stav pak dlouho svítil na světelné tabuli. Šance byly na obou stranách, ale střelci ve většině z nich mířili mimo tři tyče. Když už se zdálo, že si oba celky rozdělí po bodu, přišel roh Mladé Boleslavi, který se snesl až na nohu stopera Matěje Chaluše, který zápas rozhodl. V samotném závěru ještě přidal pojistku parádní ranou z voleje Magera a o osudu zápasu bylo rozhodnuto definitivně.