Děkovný dopis mohou fotbalisté FK Mladá Boleslav poslat na pražskou Julisku. Právě pražská Dukla totiž nečekanou výhrou na hřišti Teplic zajistila Boleslavským konečné čtvrté místo v letošním ročníku fotbalové ligy. Jistotu čtvrtého místa sice měli fotbalisté Mladé Boleslavi ve svých rukách, ale po debaklu 0:4 v Liberci museli spoléhat na úspěch Dukly v Teplicích. A ten se naštěstí dostavil. Boleslav tak zůstala i přes vysokou porážku z posledního kola na klíčovém čtvrtém místě zajišťujícím účast v předkole evropské ligy.

Ve 27. minutě Ševčíkův střelecký pokus z velké dálky uvnitř boleslavského vápna šťastně tečoval Baroš do protipohybu Vejmoly - 1:0. Ve 32. minutě Boleslavští nevyužili rohový kop a pustili do brejku Baroše, který při souboji s Da Silvou padl a rozhodčí Marek nařídil penaltu. Ve 33. minutě Kerbr pokutový kop s jistotou proměnil a liberecké vedení navýšil na 2:0.

Druhý poločas se sice pár úvodních minut hrálo na liberecké polovině hřiště, ale boleslavský herní projev byl neefektivní. Obrazem zmaru byla situace v 56. minutě, kdy Nečas utekl po pravé straně, nabil zcela volnému Železníkovi a ten nikým neatakován z patnácti metrů vysoko přestřelil libereckou branku. To soupeř byl o poznání přesnější.
V 57. minutě měl Potočný spoustu času k přípravě střelby a tak z dvaceti metrů zamířil přesně k pravé tyči, kam se Vejmola vrhnul pozdě a tím pádem marně - 3:0.
V 60. minutě Liberečtí rozebrali boleslavskou defenzívu přesnou přízemní kombinací tak, že Baroš ji zakončoval z malého vápna do odkryté branky - 4:0.

Krásnou louku roztančilo dvanáct kapel.
Krásnou louku roztančilo dvanáct kapel

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 4:0 (2:0)

Branky: 27. a 60. Baroš, 33. Kerbr, 57. Potočný. Rozhodčí: Marek. ŽK: 1:1. Diváci: 4280.
Liberec: Dúbravka - Mikula, Kúdela, Karafiát (46. Kouřil), Kerbr - Breite, Souček - Voltr, Ševčík (77. Graiciar), Potočný - Baroš (87. Šulc).
Boleslav: Vejmola - Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman - Takács, Levin - Přikryl, Železník (73. Klobása), Mareš (35. Nečas) - Chramosta (61. Mebrahtu).