Fotbalista Jiří Štajner zakotví v Mladé Boleslavi. Tato přestupová bomba vybuchla ještě před startem přestupního termínu v Gamrinus lize. 

Boleslavskému deníku se podařilo získat exkluzivní vyjádření šťastného prezidenta FK Mladá Boleslav Josefa Dufka: "Dostat Jirku Štajnera do Boleslavi byla opravdu velká dřina. Troufám si říct, že jsem na tom dělal ve dne v noci. Tři roky po jeho službách toužím, každé léto ho oslovuji a konečně to vyšlo na třetí pokus. Pro mne je to největší přestup za mých dvanáct roků v boleslavském fotbalu. Nemůžu říci, že z toho kroku nejsem ani potěšen, nemám ani dobrý pocit. To jsou totiž slabé výrazy! Jsem nadšen a mám skvělé pocity."

A pokračuje: "Volalo mi mnoho fotbalových funkcionářů a trenérů a všichni vyjadřovali uznání, že Štajner oblékne náš dres. Naším hráčem bude minimálně rok. Pokud se ptáte na peníze, tak o ty tu opravdu nejde. Byl to hráč, kterému končí smlouva a on to bere jako svoji velkou výzvu. Od příchodu Jirky Štajnera si slibuji především zatraktivnění hry pro naše fanoušky, kteří si takového hráče zaslouží. Jirka je oblíbený u fanoušků, diváky dokáže fotbalem pobavit. Já se těším na něho, on se těší na fanoušky, na Boleslav. Věřím, že náš klub se s jeho příchodem posune ještě dále. A pocit, že o takového hráče mají zájem velkokluby jako je Sparta a Slavia a on zakotví u nás, to mne opravdu hřeje na srdíčku. Národní divadlo má svého Donutila. A malá Boleslav má svého velkého Štajnera. Jsem tak spokojen, jako bývám málokdy."