Vypadá spokojeně. A také je. Prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek má pochopitelně radost, že se jeho tým v létě představí v předkole Evropské ligy. Odhodlaně však říká: „Jdeme do Evropy hrát, ne se zúčastnit!"

Sezona je za námi, jaké je hodnocení?
Samozřejmě pozitivní. Jestli se nepletu, tak jsme po sedmi letech obsadili třetí místo v české lize, což byl náš cíl před sezonou, takže musíme být spokojeni.

Spokojenost je asi i se zimním příchodem trenéra Jarolíma…
Tým přebíral na pátém místě a cíl měl dostat klub do evropských pohárů, ať už přes ligu, nebo přes Pohár České pošty. Nakonec se to povedlo přes ligovou soutěž, čehož si i já vážím víc. Přeci jen je to dlouhodobá soutěž, navíc v ní je velmi silná konkurence.

Byl jste přesto s něčím nespokojen?
Byl. S tím, co jsme předvedli v posledních třech kolech. Ukázala přesně to, co nám ještě chybí.

A sice?
Evropské ligy se nechceme jen zúčastnit. Jsme si vědomi, že reprezentujeme český fotbal. Nejen klubový, ale i český koeficient. K tomu se vztahuje ta odpověď na předchozí otázku, že se dají očekávat razantní změny v kádru.

Můžete tedy naznačit nějaká jména?
Máme v plánu posily na každý post. Nyní ale probíhají jednání s hráči a kluby a je předčasné kohokoliv jmenovat. Není to totiž jednoduché. Ale mělo by jít o zkušené hráče, ostřílené v evropských pohárech.

Spekuluje se o odchodu Jana Chramosty. To můžete potvrdit?
Honza je pro mne prioritní záležitostí. On má vysoké parametry pro evropský fotbal, který je trochu odlišný od českého stylu v nejvyšší soutěži. Jeho pozici určitě řešíme…

Bude se řešit i budoucnost Jiřího Štajnera, který toho na jaře mnoho neodehrál?
O jeho dalším angažmá jednání stále probíhají.

Kapitán David Jarolím bude pokračovat a byl případně nějaký šum ohledně jeho návratu do Hamburku?
Probíhá to stejně jako vloni touto dobou. David je pro nás důležitým hráčem a to nejen na hřišti, ale i v kabině. Řešili jsme to minulý týden a vidím velkou šanci, že David bude minimálně rok pokračovat v Boleslavi.

Z hostování se vrací Jakub Řezníček a Jan Šeda. Naskočí do přípravy v Boleslavi?
O oba je zájem z jiných klubů, ale trenér Jarolím chce, aby přípravné období zahájili s naším týmem.

Už jsme nakousli Evropskou ligu. Koše pro předkolo už jsou dané, takže koho ano, a koho rozhodně ne?
Já bych do základní skupiny nejradši postoupil přes autobus. To znamená jednou jet do Polska, jednou na Slovensko a jednou do Rakouska. Protože náklady jsou v případě leteckých zájezdů dramaticky vyšší, a když si vzpomenu na Island nebo Kypr, tak to bych nerad opakoval.

Pojďme se dotknout i mimofotbalového dění, a sice výstavby. Na jaře jste totiž měnili umělku na stadionu a započala realizace fotbalové akademie u Radouče…
Musím poděkovat městu Mladá Boleslav, protože se nám za jejich podpory podařilo udělat novou umělou trávu, protože ta stará byla už dva roky za zenitem. Nyní máme špičkovou umělku. Jsem rád, že jsme po několika letech tápání sehnali deset milionů korun s naší spoluúčastí na projekt fotbalové akademie. Dnes máme zprávy z ministerstva financí, že bychom mohli obdržet další dotaci na další etapu. Věřím, že během dvou až tří let dobudujeme akademii tak, aby mohla sloužit několik dalších desítek let.