FK Mladá Boleslav – 1. FK Příbram 1:0

Dva střelecky úsporné, avšak vítězné, zápasy v zimní přípravě za sebou mají fotbalisté FK Mladá Boleslav pod vedením nového kouče Jarolíma. Každý však ví, že výsledky v přípravě nejsou rozhodující. Ale těžko na cvičišti, lehko na bojišti. A Boleslav také musí těšit, že zatím ani jednou neinkasovala.
Sobotní druhou výhru 1:0, tentokrát s účastníkem Gambrinus ligy z Příbrami, trefil záložník Jasmin Ščuk.

Domácí byli v prvním poločase lepším týmem. Jako první zahrozil Chramosta, který ale v tísni Štohanzlovu přihrávku nedokázal zužitkovat. Ve 24. minutě na oblouku příbramské šestnáctky Azíz nakopl Štohanzla do obličeje tak nešťastně, že boleslavský záložník musel po ošetření odstoupit ze hry. Za nebezpečnou hru vysokou nohou tak následoval trestný kop, ke kterému se postavil Štajner. Bránícími hráči zblokovaný míč se odrazil ke Ščukovi a ten nekompromisní ranou skóroval.

Až v závěru první půle opakovaně zahrozila Příbram. Dva ataky ex-boleslavského Jakuba Řezníčka zastavil zkušený Dosoudil a mezi nimi Jugasovu tečovanou střelu Jakub Diviš vyrazil ke Šlapákovi, který míč dorazil do branky z jasné ofsajdové pozice, což sudí postřehli a gól neuznali.
Do druhého poločasu domácí vyslali domácí zcela novou jedenáctku, jediným zůstavším hráčem byl Rosa. Hosté naproti tomu udělali v přestávce dvě změny, další přicházely až v průběhu druhé půle.

V ní přicházely i další šance, převážně z kopaček Mladé Boleslavi. Bořil pálil dvakrát nad, za hosty odpověděl dělovkou Volešák. Pak hra trochu upadla do zimního průměru. Na obou stranách si hráči nepřesně přihrávali a jen sporadicky se dostávali do pozic vhodných k zakončení.
V poslední desetiminutovce se hnali za srovnáním hosté. Opět to byl Řezníček, ale Hankiče nepřekonal a největší šanci Příbrami spálil, kdo jiný než „Řezňa", když trefil jen tyčku.

Branka: 25. Ščuk. Rozhodčí: Myška. ŽK: 0:0. Diváci: 190.
Boleslav I. poločas: Diviš – Kysela, Smejkal, Dosoudil, Rosa – Štohanzl (26. Kúdela), Ščuk, Jarolím, Fabián – Štajner – Chramosta.
Boleslav II. poločas: Hankič – Janíček, Johana, Vraštil, Rosa (71. Geissler) – Bořil, Kúdela, Magera, Eliáš – Šultes – Nešpor.
Příbram: Hruška – Zápotočný, Jugas, Mišun, Divíšek (46. Pleško) – Brandner (56. Divíšek), Krbeček, Azíz (46. Volešák), Šlapák (64. Tarczal) – Slepička (56. Švancara), Řezníček.