Zítra budou boleslavští fotbalisté hrát předehrávané utkání jara I. fotbalové Gambrinus ligy ve Zlíně od 17 hodin.

Z dosavadních devíti vzájemných utkání Mladá Boleslav vyhrála pět. Dvakrát se hrálo nerozhodně a dvakrát Mladá Boleslav prohrála. Celkové skóre 11:6 je aktivní ve prospěch Mladé Boleslavi. V posledních třech utkáních rozhodoval o bodech vždy jenom jeden gól.

Poslední vzájemné utkání FK Mladá Boleslav – FC Tescoma Zlín 1:0 se hrálo v neděli 10. srpna 2008 na mladoboleslavském Městském stadionu. Po bezgólovém poločasu, ve kterém Rajnoch trefil tyč, rozhodla v 65. minutě parádní ofenzívní akce, ve které Sylvestre poslal po levé straně Poláčka a jeho ostrý přízemní centr dorazil do zlínské sítě Papadopulos.

Hlasy z mladoboleslavské kabiny před utkáním ve Zlíně:

Trenér mužstva Pavel Hapal: „Ve Zlíně prostředí znám, působil jsem tam rok jako trenér a vím, že hrací plocha nebude optimální, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Chceme uspět a to pro nás znamená zvítězit.“

Spolu s tradičně nerovným terénem zlínského hřiště a očekávanou sveřepostí domácích hráčů v boji o ligovou záchranu budou dalšími komplikacemi absence dvou defenzivních hráčů v mladoboleslavské sestavě. V předchozím mistráku proti Bohemians čtvrtou podzimní žlutou kartu viděli stoper Václav Procházka a záložník Jan Rajnoch.

„Dva hráči ze základní sestavy, která odehrála všechna utkání, budou samozřejmě chybět, ale máme dostatečně široký kádr, a tak se s tím musíme vyrovnat,“ konstatoval boleslavský lodivod.

Stoper Tomáš Janíček: „Určitě je to pro mě výjimečný zápas v tom, že se vracím na stadion, kde jsem začal hrát první ligu, ale jinak to střetnutí prestižně neberu. Soustředím se především na výkon svého mužstvo, abych mu pomohl k co nejlepšímu výsledu,“ prohlásil šestadvacetiletý stoper, který poprvé proti Zlínu v ligovém utkání nastoupil v letošním srpnu na mladoboleslavském trávníku. V poslední listopadové sobotě se Zlínu premiérově postaví v jeho domácím prostředí na Letné.