„S hráčovým agentem jsme od začátku dubna jednali o prodloužení smlouvy, bohužel agent o tom nechtěl ani slyšet. I přesto jsme se snažili jednat a hráči nabídnout maximum, co jsme schopni, ani tak k dohodě nedošlo. Hráč tedy následně mohl s účinností od 1. ledna podepsat smlouvu s jiným klubem, jak se také stalo a což nás samozřejmě mrzí,“ uvedl teplický sportovní ředitel  Jakub Dovalil.

Mnozí fanoušci Teplic vedení klubu ze Stínadel vyčítají, že Šušnjar odchází i přesto, že měl ve smlouvě opci. Podle všeho ale Skláři neměli možnost srbského stopera udržet. „Opce jsou už asi dva roky oboustranné, což znamená, že o prodloužení smlouvy musí mít zájem obě strany, musí ji uplatnit klub i hráč. Nemohli jsme s tím nic dělat,“ vysvětluje manažer marketingu a komunikace Martin Kovařík.

Na Travinách u Benátek nad Jizerou přišla na svět dvě nová mláďata zubrů.
Mláďata přišla na svět v zubří porodnici

Není to první případ, kdy opora ze Stínadel nečekaně putovala na trase Teplice – Mladá Boleslav. Před časem například obránce Antonin Rosa nebo talentovaný mládežnický reprezentant Ladislav Takács.

Šušnjar přišel do Teplic v lednu jako náhrada za Michaela Lüftnera, jenž zamířil do pražské Slavie. V první lize za ně odehrál 13 zápasů. V drtivé většině ve velkém stylu. Dříve působil rodák z Perthu v Litvě, Srbsku a Rumunsku (před odchodem na sever Čech v klubu Gaz Metan Mediaș).

„Chtělo ho více klubů, my ho sledovali celé jaro. Zaujal nás jako mladý perspektivní hráč. V duchu norem tuzemského přestupního řádu jsme se v půlroční lhůtě před vypršením stávajícího teplického kontraktu s hráčem dohodli na spolupráci a uzavřeli tříletou smlouvu s platností od 1. ledna 2018,“ potvrdil prezident Mladé Boleslavi Josef Dufek.

Žluto-modří budou muset situaci řešit. Středním obráncem je Michal Jeřábek, zaskočit může i záložník Admir Ljevakovič.. „Nyní začínáme pracovat na náhradě na tento post, abychom na odchod byli připraveni,“ dodal Dovalil.

Ilustrační foto.
V Boleslavi do bazénu ženy v burkinách mohou