Jizeran Doubrava – SKP Mladá Boleslav 1:2 pk

FC Barcelona a SKP Mladá Boleslav. Co mají tyto na první pohled diametrálně odlišné fotbalové kluby společného? Minimálně to, že jeho hráči zvedli v posledních dnech nad hlavu pohár pro vítěze.

Hráči španělského velkoklubu vyhráli prestižní Ligu mistrů, boleslavští žáci si ve středu na krk pověsili medaile za vítězství v okresním žákovském poháru.

Rozhodl o tom až penaltový rozstřel v odvetném zápase v Doubravě. Ovšem Lize mistrů se středeční zápas v mnohém podobal. Například v nasazení a v touze po vítězství. Radost z vítězství nebyla ve srovnání s Barcelonou menší.

A fandilo se také stejně. Diváků bylo ve srovnání s římským finále o „něco“ méně, o to více však fandili. Domácí fanoušci, převážně z řad rodičů, fandili o sto šest. „My to prožíváme víc než kluci,“ svěřila se o poločasové přestávce maminka jednoho z hráčů oděna do fanouškovského trikotu Doubravy s nápisem Dáša na zádech.

Skvělý dojem však pokazil jeden z fandů, jenž se nezdráhal pokřikovat vulgární přirovnání na pomezního rozhodčího z řad hostujícího týmu. Při zápase žáků smutný jev.

V normální hrací době skončil zápas 1:1, stejně jako první utkání v Boleslavi, a tak musely rozhodnout pokutové kopy. Nervozita by se dala krájet. Pro většinu hráčů z obou týmů nejdůležitější okamžik dosavadní kariery. „Normálně mu to tam smrkni a je hotovo,“ radil domácím hráčům jeden z fanoušků.
Hosté jich tam ale „smrkli“ více.

Přitom domácí vstoupili do zápasu lépe – už po čtvrt hodině hry se dostal za obranu rychlonohý Barcal a poslal Doubravu do vedení. Gólovou situaci si mohl zopakovat po identické situaci o deset minut později, ale tentokrát narazil na brankáře Maňase. „Škoda, že jsem druhou šanci neproměnil, dvoubrankové vedení bychom už nepustili,“ hodnotil situaci Barcal.

Hosté působili v prvním dějství zakřiknutě, ale do druhé půle vstoupili jako vyměnění. Kapitán hostů Daniel Černý to komentoval: „V kabině jsme si řekli, že musíme zabrat a trochu jsme pozměnili rozestavení.“

Byl to právě hostující kapitán, kdo po pěti minutách vyrovnal dorážkou na 1:1. A mohl dokonce rozhodnout. V samotném závěru zápasu se dostal v pokutovém území, ale míč po jeho střele o milimetry minul Veseckého branku.

Branky: 13. Barcal – 40. Černý.

Rozhodčí: Paulus. ŽK: Jeníček, J. Puchýř – Kopa, Macháček, Uher. Diváci: 100.

Doubrava: Vesecký, Šnajdr, Flanderka, Jeníček, Víla, Rakouský, D. Puchýř, J. Puchýř, Barcal, Pavlíček, Kašpárek (Chundela, Nedošetko, Vrabec, Fidler, Zachman, Vondra, Kobosil).

SKP: Maňas, Padevít, Veselý, Krčmář, Kopa, Macháček, Uher, Černý, Škopek, Prokop, Štěpánek (Fuchsová, Potrošovský, Bouda).