Fotbalový dorostenci FK Mladá Boleslav U19 se představili před kamerami televizní stanice Eurosport.

Jeho druhý kanál totiž v nedělním podvečeru přenášel přímým přenosem finále mezinárodního dorosteneckého turnaje Unicef Cee Cup 2012. V něm si boleslavští dorostenci zajistili finálovou výhrou 4:3 nad pražskou Spartou obhajobu loňského primátu.

Starší dorostenci FK Mladá Boleslav U19 se do finále mezinárodního turnaje Cee Cup 2012 probojovali po  třech neprohraných zápasech.

V základní skupině nejprve vyřídili maďarský Debrecen 7:0. O góly se podělili Prieložný a Lacek po 2, Kocourek, Eliáš a Pajer po 1. Potom těsně přemohli rumunský tým Univerzita Kluž 2:1 góly Kubelky a Hodače.

Semifinále FK Mladá Boleslav – Levski Sofia skončilo remízou 2:2 a o postupu do finále se tudíž rozhodovalo v penaltovém rozstřelu. Boleslavští ho vyhráli 5:4. V základní hrací době góly dali Geissler a Kozma, v penaltovém rozstřelu byli úspěšní Kateřiňák, Hůlka, Eliáš, Tatar a Prieložný.

Mladá Boleslav – Sparta Praha 4:3

V samotném finále tahala Boleslav stále za delší konec. Po úvodní brance Klobásy se nádhernou střelou prezentoval Kateřiňák, který z 20 m uklidil míč nechytatelně o tyčku do branky.Mezi branky Boleslavi se ještě vklínil svým zásahem Mařík, a tak se šlo do kabin za poločasového vedení Středočechů 2:1.
Dvoubrankové vedení zajistil Boleslavským z penalty Eliáš. Na další snížení Sparty přišla další reakce, tentokrát si ukázkového vlastňáka vsítil sparťanský obránce Kadlec. Patnáct minut před koncem přišlo další snížení, ale více toho již Sparťané nestihli, a tak mohl boleslavský dorost po roce opět slavit triumf.

Branky: 7. Klobása, 19. Kateřiňák, 53. Eliáš, 66. vlastní – 13. Mařík, 56. Nečas, 74. Skopec.
Boleslav: Výda – Geissler, Křapka, Hůlka, Živnůstka (75. Kozma) – Hodač, Kateřiňák, Holeček (46. Eliáš), Kubelka (46. Kocourek) – Klobása (60. Lacek), Prieložný.