Boleslav U19 – Olomouc 2:2

Ve středu dohrávali dorostenci FK Mladá Boleslav na domácím hřišti odložený zápas nejvyšší dorostenecké soutěže. Zápas byl odložen na žádost soupeře, neboť ten měl v řádném termínu konání zápasu několik hráčů v reprezentačních výběrech.
Samotný zápas se vyvíjel velmi zajímavě. V poločase prvním měli navrch domácí chlapci a byli lepším týmem. Výsledkem však byla ve statistikách zápasu pouze převaha rohových kopů v poměru 8:0. Brankově vyzněla první půle vyrovnaně.
Hosté z Olomouce šli do vedení ve 21. minutě zásluhou Studeného, jenž prostřelil Hankiće. Přestože měli domácí stálou převahu, skórovat se jim podařilo až z pokutového kopu, která byla nařízena za faul na Kocourka. Míč si postavil Kateřiňák a bezpečně proměnil. Po gólu volaly i šance Hodače, Hůlky či Eliáše, ale z těch už se nic neurodilo.
Druhý poločas už nabídl jinačí písničku. Olomoučtí zpřesnili hru a zrychlili přechod do útoku a začali zatápět domácí obraně i brankáři Hankićovi.
V 55. to však byl domácí Pajer, kdo utekl hostující obraně a po faulu v pokutovém území z toho byla další penalta. Tentokrát se exekuce ujal Lacek a stejně jako Kateřiňák s přehledem uspěl.
Bohužel to ale bylo stran domácích vše. Od té doby existovalo na hrací ploše jediné mužstvo – Sigma Olomouc. A za pět minut také bylo vyrovnáno. Bača se šikovně uvolnil, vypálil a jeho střelu tečoval do branky Danis.
Poté se na mladoboleslavskou polovinu valil jeden útok za druhým, ale domácí obrana, mnohdy i se štěstím, odolala a po závěrečném hvizdu si jistě i oddechla.
Branky: 40. Kateřiňák, 55. Lacek – 21. Studený, 60. Danis. Rozhodčí: Pechanec. ŽK: 1:1. Rohy: 10:2. Diváci: 80. Hráč zápasu: Hůlka – Danis.
Boleslav: Hankić – Křapka, Hůlka, Vraštil, Houžvička (64. Tvrzník) – Kocourek (70. Geissler), Kateřiňák (63. Živnůstka), Eliáš, Kozma – Hodač (46. Pajer), Lacek (69. Fidrich).
Olomouc: Arbeit – Studený, Ševčík, Hlavica, Hýbl – Bzirský, Bača (74. Stříž), Chorý, Danis (86. Langer) – Buchvaldek, Kalvach.

Boleslav U19 – Plzeň 2:1

S výjimkou dvacetiminutovky na začátku druhého poločasu byli boleslavští dorostenci lepší, ale zasloužené, i když těsné vítězství potvrdili až gólem v závěrečných minutách utkání. Poskočili tak o jeden bod do čela ligového pořadí. Ve 41. minutě využili Boleslavští výhodu trestného kopu z místa nedaleko rohového praporku. Eliášův centr usměrnil Kozma hlavou k levé tyči – 1:0. V 62. minutě kopal od levé postranní lajny Eliáš trestňák, který však Plzeňští odvrátili a svižně vyrazili do brejku. Nedorozumění boleslavské defenzívy jim napomohlo ke vstřelení vyrovnávací branky, když Hrdlička povedeně přehodil brankáře Dědka vyběhnuvšího daleko před vlastní trestné území.
V 83. minutě si na Hodačův centr z rohu konečně pořádně naskočil Křapka a hlavičkou, jejíž důraz byl srovnatelný s kopem nohou, nekompromisně z necelých deseti metrů skóroval na konečných 2:1.
Branky: 41. Kozma, 84. Křapka – 62. Hrdlička. Rozhodčí: Lerch. ŽK: 1:0. Diváci: 115.
Boleslav: Dědek – Geissler, Křapka, Hůlka, Houžvička (46. Živnůstka) – Vraštil, Eliáš – Kocourek (73. Fidrich), Tvrzník (67. Pajer), Lacek (60. Hodač) – Kozma. – Mlynařík, Doležal.

PETR FENCL